"slavlje igrača Porta"

Šok terapija uspela! Portova pobeda začinjena u meksičkoj kuhinji - majstorije Erere i Korone (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.01.16. | 21:07

Boavista lak plen za Zmaje - 0:5

slavlje igrača PortaSmena Đulena Lopetegija dala je rezultat. Makar privremeni. Porto je u prvom meču bez dosadašnjeg šefa struke, večeras pod dirigentskom palicom Ruija Barosa, na gostovanju kod Boaviste slavio sa ubedljivih 5:0 uz dva prelepa pogotka Meksikanaca iz plavo-belog tima i još dva u režiji Vensana Abubakara, te jednog malog remek dela Danila Pereire kao šlag na tortu.

Ali Ektor Ererea i Hezus Korona su bili ti koji su se prevashodno potrudili da makar na kratko rasteraju oblake koji su se nadvili nad klubom. Učinili su to na najlepši mogući način. Golovima zbog kojih fudbal i jeste najbitnija sporedna stvar na svetu. Pa možda i više od toga. Ovaj prvi se već u 12. minutu sjajno snašao u protivničkom kaznenom prostoru, jednu dubinsku loptu iza poslednje linije domaćeg tima u okretu primio na grudi, a onda loptu smestio gde joj je i mesto. Hezus Korona je potom demonstrirao zašto ga je Porto  poslednjeg dana letnjeg prelaznog roka Tventeu platio 10.500.000 evra. Prohujao je pored dvojice čuvara i preciznim udarcem gađao dalji ugao.

Neodbranjivo.

Sa ta dva pogotka svaka ideja o nekakvom otporu favorizovanom rivalu umrla je u domaćim igračima. Vensan Abubakar sa dva laka gola u finišu utakmice i Danilo Pereira duboko u sudijskoj nadoknadi samo su dokrajčili već grogiranog protivnika. Ovaj pogodak Pereire iz 93. minuta, bezobrazna peta posle kornera sa leve strane, bila je savršen kraj blistave partije.

Porto je posle dva neuspela pokušaja upisao prvenstvenu pobedu i sada je ponovo za petama Sportingu. Doduše, lisabonski Lavovi četiri su stepenika ispred.