""

Sou je Fenerov supermen - makazice, het-trik, petarda! Advokat je ušao u seriju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.11.16. | 18:58

Nesrećni Rize bio je sedma recka raspucanim Kanarincima

Kakav Fener, strašan Fener! Dik Advokat definitivno je uspeo da probudi istanbulskog velikana, a Musa Sou je glavni junak ove priče Kanarinaca. Fenebahče je kao gost ubedljivo savladao Rize sa 5:1 u meču 12. kola turske Superlige i nastavio poteru za Bašakšehirom i Bešiktašem.

Ovo je ekipi koju trenira bivši selektor Srbije bila sedma uzastopna pobeda u svim takmičenjima, a ukupno je postigla 20 golova u tim duelima, a primila samo tri.

Musa Sou još jednom je pokazao zašto ga navijači Fenerbahčea toliko vole. Ne samo što je dao het-trik za preokret, već je njegov drugi gol bio makazicama i ovaj spektakularni potez svakako će ući u konkurenciju za pogodak godine u Turskoj.

Ipak, ne bi turska Superliga bila to što jeste, da nije bilo crvenog kartona za ekipu koja je rival jednom od istanbulskih velikana. Ovaj put to nije ipak uticalo na rezultat, jer je Jakub Jančer isključen u 72. minutu, kada je Fener već imao prednost od 4:1.

Ekipa Rizea je odlično počela utakmicu i u 19. minutu povela preko Muhameda Jakubija koji je tokom jednog prekida iskoristio uspavanost odbrane gostiju. A onda je Sou krenuo. Izjednačio je u 27. minutu, pet minuta kasnije je makazicama preokrenuo, a onda je u poslednjim trenucima prvog dela utakmice povisio na 3:1.

Atif Šešue je u 66. minutu dao četvrti gol za Fener, a konačan rezultat postavio je Ismail Kojbaši u četvrtom minutu sudijske nadoknade.