"Brkić"

Šou u Udinama: Brkić priredio noćnu moru Zebrama i častio Lacio (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.01.14. | 14:26

Srpski golman krivac za dva olako primljena gola

BrkićSvega je bilo na Friuliju. Pet golova, dva penala, crveni karton, dva jevtino primljena gola kod kojih je kumovao nesrećni Željko Brkić i veliki preokret Rimljana sa igračem manje: Udineze – Lacio 2:3.

Zebre su nastavile da igraju po sistemu toplo-hladno i da olako ispuštaju prednost. Lepo su otvorili meč, poveli golom veterana Di Natalea sa 11 metara već u 8. minutu, a onda u nastavku je usledio neverovatan obrt u režiji srpskog golmana Željka Brkića, iako su domaći igrali sa igračem više od 54. minuta, kada je Onazi dobio crveni karton.

Konfuziju Brkića i Domicija u 63. minutu iskoristio je Klose i izvukao penal, a sa bele tačke siguran je bio Kandreva. Samo pet minuta kasnije Udineze opet dolazi do vođstva preko Agjemang-Badua, koji je uhvatio prelep volej sa 20 metara, ali sve je to bilo uzalud kada je na scenu ponovo stupio Brkić. Čuvar mreže Zebri je u 82. minutu želeo da izboksuje loptu i otkloni opasnost, međutim, pogodio je Lacarija od koga se lopta odbila i završila u gol. I to nije bio kraj. U jeku napada domaćih da sa igračem više ipak izvuku ceo plen primili su gol u 90. minutu, strelac je bio Ernanes, i tako su ostali kratkih rukava…

Lacio je sa ova tri boda krenuo ka gornjem delu tabele, a Udineze, za koji je ceo meč igrao drugi Srbin Dušan Basta, sebi je zakomplikovao situaciju, jer će se naći na ivici ambisa.