""

Spartak poveo 3:0 pa drhtao sve do kraja, Lomić strelac (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 23.11.14. | 18:32

Moskovljani se probili do deobe trećeg mesta, Zenit na plus deset

Iako još ne štima sve kako bi voleo Murat Jakin, mini kriza je sada definitivno iza moskovskog Spartaka. U poslednjem nedeljnom meču 14. kola ruske Premijer lige crveno-beli su savladali Mordoviju sa 4:2 i došli na deobu treće pozicije sa CSKA i Dinamom

Spartak je krenuo furiozno i nakon manje od pola sata igre postigao tri gola, trasiravši tako put na sigurnoj pobedi, drugoj uzastopnoj. Najbolji igrač utakmice Kinsi Promes načeo je goste pogocima u 8. i 19. minutu, da bi na 3:0 povisio Žoao Karlos posle kornera Eberta.

Izgledalo je tada da će domaći rurinski odrađivati posao do kraja utakmice i još kojim golom samo potvrdiiti trijumf i obradovati navijače, međutim, fudbaleri Mordovije nisu se predavali. Pogotkom Marka Lomića iz penala u poslednjim trenucima prvog dela gosti su smanjili na 1:3, da bi Muhametšin u 58. minutu potpuno vratio neizvesnost u meč.

Mordovija se se tada potpuno oslobodila i počela ozbiljno da ugrožava nova tri boda Spartaka, ali u samom finišu, tačnije u sudijskoj nadoknadi, visoki Dzjuba postiže i svoj treći gol, čime stavlja tačku na ovaj susret. Posle dva pogotka, Promes je ovom prilikom upisao i asistenciju, stavivši pečat na laskavu titulu najboljeg fudbalera utakmice.

Spartak sada ima 25 bodova i deli treću poziciju, ali lider Zenit i dalje je udaljen ogromnih deset bodova.