""

SPEKTAKL! Gibraltar, Grčka i dve majstorije! Mitroglu kao Di Kanio i Vokerov plotun (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | uto. 06.09.16. | 21:45

Fudbal po ukusu svih ljubitelja ove igre

Fudbaleri Gibraltara uživaju u svojim prvim, istorijskim kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, a već posle 45 minuta mogu da se pohvale da su izrežirali gol koji će dugo pamtiti i prepričavati. Jeste im Grčka zabila četiri komada, od čega čak tri u poslednja tri minuta prvog dela utakmice, ali ova mala država na samom jugu Španije ne pamti tako dobar pogodak koji je postigao Lijam Voker

I to na kakav način. Nekadašnji fudbaler Portsmuta odradio je praktično sve sam i tako lako podelio Jorgosu Cavelasu jednu neobičnu fudbalsku lekciju i ispalio neodbranjiv projektil, dok golman Helena Orestis Karnezis nije mogao ništa drugo nego da pokuša da spreči neizbežno. Naravno, nije uspeo. Tako će Lijam Voker ostati upamćen kao prvi strelac za Gibraltar u kvalifikacijama za Mundijal.

To je, inače, bio gol koji je stigao za izjednačenje posle prave male majstorije koju je u 10. minutu izveo Kostas Mitroglu. U stilu Paola Di Kanija protiv Vimbldona pre tačno šesnaest i po godina! Fantastično, perfektno izvedeno.

Grčka je ipak na poluvreme otišla sa vođstvom od 4:1, a Mitroglu je kod dva bio asistent.

(FOTO: Printscreen)

reprezentativni fudbalreprezentacija Grčkereprezentacija GibraltaraLijam Vokerkvalifikacije za Mundijal 2018Kostas MitroglugibraltarEvropa