"Fudbaleri Benfike"

Sporting i Benfika podelili bodove u gradskom derbiju Lisabona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 31.08.14. | 21:55

Neverovatna greška Artura, ali se golman u finišu meča iskupio, Porto lako slavio protiv Moreirenšea

Fudbaleri BenfikeMožda i prvi put u poslednjih nekoliko godina Benfika nije bila apsolutni favorit u meču sa Sportingom iz Lisabona, a na kraju je veliki portugalski derbi završen bez pobednika – 1:1 (1:1).

Niko Gajtan je potvrdio da je u dobroj formi već u 12. minutu, a Orlovi da nisu zaboravili da igraju odličan timski fudbal uprkos tome što je dosta igrača napustilo klub. Salvio je odlično prošao po desnoj strani, odigrao do Pereire u kaznenom, a bek je produžio do krilnog fudbalera koji je desnom nogom zatresao mrežu.

Samo osam minuta kasnije je viđen i poslednji gol na meču i to posle greške golmana domaćina Artura. Čuvar mreže je pokušao da otkloni opasnost iz svog kaznenog, ali je pogodio Nanija, lopta je krenula ka golu, a Slimani je glavom, maltene sa gol linije samo potvrdio pogodak.

U nastavku meča Benfika je bila aktivniji, dominantniji i opasniji rival, ali je najbolju priliku na meču imao Slimani u 89. minutu, ali se Artur iskupio za grešku iz prvog poluvremena odlično intervencijom i rezultat je ostao isti.

Treći velikan portugalskog fudbala Porto je lako savladao Moreirenše sa 3:0 (0:0), a prvi gol na utakmici je u 70. minutu postigao mladi igrač Atletiko Madrida na pozajmici u redovima Zmajeva Oliver Tores. Džekson Martinez je nastavio da teroriše golmane po Primeiri u 82. minutu, samo četiri minuta kasnije Huan Kvintero nije uspeo da realizuje penal, ali je Martinez ubrzo postigao svoj drugi gol.