""
""

Sporting kao nekada, Montero rešeta, a Evandro ni golom ne pomaže Eštorilu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.09.13. | 21:21

Slavni klub iz Lisabona se pobedom na gostovanju Oljanenseu (2:0) pozicionirao iza lidera Primeire Porta, Braga na trećem mestu posle preokreta, vatrometa golova i crvenih kartona

Sporting iz Lisabona kao u najboljim danima! Lavovi su u četvrtom kolu Primeire slavili treću pobedu, drugu na gostovanju i ponovo bez primeljenog gola. Ovoga puta stradao je Oljanense (2:0), a sa ta tri boda Zeleni su zauzeli drugo mesto na tabeli, iza neprikosovenog lidera Porta.

Dugo su se gosti mučili, a onda ih je početkom drugog poluvremena ka trijumfu pogurao fantastični kolumbijski napadač Fredi Montero. On je bio najsnalažljivi posle centaršuta s leve strane i glavom postigao već šesti gol ove sezone, uz napomenu da je na svakoj utakmici bio strelac.

Pobedu je devet minuta kasnije overio Andre Martins.

Odmah iza Sportinga smestila se Braga, koja se samo u uvodu utakmice mučila protiv Eštorila, ali je preokretom nanela ekipi Evandra Gebela prvi poraz u sezoni i zasela na treće mesto. Upravo je nekadašnji vezista Crvene zvezde doveo goste u vođstvo, pogotkom iz jedanaesterca, međutim, domaćin je do odlaska na pauzu, iako je imao igrača manje (Bajano isključen zbog prekršaja u 16 metara), zahvaljujući Alanu, poravnao na 1:1.

U nastavku su kola krenula nizbrdo za goste posle crvenog kartona Johana Tavareša i Fernandeza, što su Alan i Kustudio iskoristili da povećaju na 3:1. Eštoril se nije predavao, prišao je ponovo na gol zaostatka, samo što snage za izjednačenje nije imao.