"Sporting"
"Sporting"

Sporting se vratio iz ponora

Vreme čitanja: 1min | sub. 22.02.14. | 23:12

Lavovi postigli sva tri gola, s tim da su prvo pogodili svoju mrežu, pa su morali da jure preokret protiv Rio Avea

SportingSporting, koji se u aktuelnoj sezoni posle više godina konačno umešao u šampionsku trku, zamalo je izgubio korak za večitim rivalima Portom i Benfikom. Klub iz Lisabona postigao je sva tri gola na gostovanju protiv Rio Avea, s tim da je Maurisio u 50. minutu pogodio svoju mrežu u uneo pravu paniku. Lavovi su napadali i konačno uspeli da izjednače u 70. minutu preko Slimanija, da bi sva tri boda doneo Karlos Mane šest minuta pre kraja.

Sporting je sa nova tri boda preskočio Porto, kome beži dva boda, ali isto toliko zaostaje za liderom Benfikom. Koliko će ta razlika iznositi kada i oni završe svoje mečeve 20. kola Primeire biće poznato u ponedeljak.

Arouka je bila na pragu iznenađenja, posle preokreta u poslednjih deset minuta sa igračem više, ali se Braga probudila i golom Morena u 90. minutu izvukla bod 2:2.