Srbin Vranješ časti: Dinamo uništio Anderleht, smeši se proleće posle 48 godina! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 04.10.18. | 20:55

Fener siguran protiv Trnave, Kopenhagen slavio u Francuskoj, minimalac Zenita

Ako ove sezone Dinamo iz Zagreba ne dočeka evropsko proleće - neće nikada! Od 1970.godine Modri čekaju na taj poduhvat, a večerašnjim trijumfom nad Anderlehtom u Briselu (2:0) ekipa Nenada Bjelice stekla je sve preduslove da prođe grupu. Dinamo ima maksimalnih šest bodova, a čeka ga dvoboj protiv Spartaka iz Trnave.

Klub iz Brisela je u ogromnoj krizi. Videlo se to i večeras, pošto je hrvatski prvak mogao da slavi ubedljiviju pobedu. Neverovatno je koliko je Anderleht dezorganizovan i smušen. Ulogu velikog tragičara večeras je imao reprezentativac Bosne i Hercegovine srpskog porekla Ognjen Vranješ. On je častio Hrvate šakom i kapom.

Posle očajnog  povratnog pasa Makarenka, Ognjen Vranješ je malo proklizao i oborio Miroslava Orsića. Bio je to klasičan jedanesterac. Siguran izvođač je bio Izet Hajrović. Očajno je delovao Anderleht. Imao je belgijski vicešampion tek nekoliko šansi. Međutim, Dinamo se o svemu pitao.

Trijumfalna kapija se otvorila timu sa Maksimira u 46.minutu. Tada je Ognjen Vranješ prekršajem zaustavio Olma i dobio crveni karton. Posle toga sve je bilo stvar rutine. Trijumf Dinama podebljao je Gojak u 68.minutu udarcem sa 16 metara.

Dinamo jedini u ovoj grupi ima stopostotni učinak. Fener se posle stradanja na Maksimiru digao i slavio kao domaćin protiv Spartaka iz Trnave (2:0). Kroz veliku muku morao je da prođe velikan iz Istanbula. Rival crveno-belih iz evropskih kvalifikacija je dobro poznatim bunkerom mučio igrače Fenera. Nisu mogli u prvom poluvremenu domaći da uđu u ozbiljniju šansu. Odbijali su se o odbranu Trnave. Počeli su da klize u nervozu. Međutim, Fener je poveo u pravom trenutku. U 52.minutu Islam Slimani je dočekao centaršut sa leve strane i udarcem glavom prevario Čudi.

Isti igrač je po istom principu duplirao prednost Fenera. Dovoljno da se Fener izjednači na tabeli sa večerašnjim rivalom.

Čini se da će grupa C biti vrlo zanimljiva do samog kraja. Zenit iz Sankt Peterburga, jedan od favorita takmičenja, dobrano se namučio u sudaru sa Slavijom. Češki vicešampion je bio bolji rival u većem delu meča. Zenit je dugo čekao na pravu šansu. Ali ju je dočekao. Igrao se 80.minut kada je Kokorin dobio odličnu loptu u prostor i potom dijagonalom pogodio dalji ugao.

Kopenhagen je napravio veliko iznenađenje, pošto je stigao do trijumfa na gostovanju Bordou. Prvak Danske odigrao je odličan meč. Imao je vođstvo preko Sotirijua. Bordo je promašio jedanesterac u zaostavom vremenu prvog dela. Uradio je to Kamano.

Publika u Bordo je videla dobro prvo i odlično drugo poluvreme. Domaćin je uspeo da izjednači, a onda je usledio hladan tuš. Skov je doneo trijumf gostima.