""

Sreća za Bajkovića! Mitrović suspendovan, ne igra protiv Lirsa (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | uto. 06.01.15. | 23:41

Najbolji strelac Anderlehta kažnjen sa tri meča suspenzije jer je na meču sa Vesterloom udario protivničkog igrača

Fudbalski savez Belgije kaznio je napadača Anderlehta Aleksandra Mitrovića sa tri utakmice suspenzije jer je udario fudbalera Vesterloa na prvenstvenoj utakmici odigranoj 26. decembra prošle godine.

Anderleht je na tom meču slavio sa 4:0, a Mitrović je „načeo“ rivala pogotkom u 15. minutu. Srpskog fudbalera u 86. minutu zamenio je Sirijak. Srpski fudbaler nije isključen na tom meču, ali ga je belgijski savez kaznio na osnovu snimka.

Do incidenta je došlo kada je Mitrović, prilikom gurkanja u kaznenom prostoru, udario Bruna Godeua, a fudbaler Vesterloa na kraju je morao da potraži pomoć lekara.

Najbolji strelac Anderlehta sa 14 golova zbog ove kazne propustiće utakmice sa Lirsom, za koji brani bivši golman Zvezde Boban Bajković,a  trenira ga Slaviša Stojanović, kao i Zulte Varegemom i derbi sa Standardom. Klub je odlučio da se neće žaliti na kaznu.

Ekipa iz Brisela trenutno se nalazi na drugom mestu na tabeli sa četiri boda manje od vodećeg Briža.