""

Steaua ne popušta: Botošani izrešetan kao od šale, Astra i dalje zaostaje osam bodova

Vreme čitanja: 1min | pon. 31.03.14. | 21:53

Ubedljiv trijumf aktuelnog šampiona

Fudbaleri Steaue upisali su još jedan trijumf u nizu i tako zadržali osam bodova u odnosu na prvog pratioca Astru, pošto su kod kuće ubedljivo savladali ekipu Botošani sa 4:0.

Ipak, posle prvih 45 minuta nije delovalo kao da će se utakmica završiti goleadom, pošto je rezultat bio samo 1:0. Jedini pogodak za domaćin u tom delu igre postigao je Popa u 12. minutu susreta. Keseru je izveo vrlo dobar korner sa desne strane, Pintili je glavom usmerio loptu ka Popi, koji je samo sproveo u mrežu. A onda, u periodu od 54. do 68. minuta viđena su tri pogotka, čime je i definitivno rešeno pitanje pobednika.

Seriju je otvorio Pjovakari pogotkom glavom posle centaršuta Simarteana u devet minuta po početku drugog dela igre, Parvulesku je u 65. minutu povisio na 3:0, a Tanase u 68. postavio konačnih 4:0.

U samom finišu meča, tačnije u 84. minutu Pintili je zaradio crveni karton, tačnije drugi žuti, posle jednog oštrog starta.

LIGA 1 - 25. KOLO:

Korona Brašov – Navodari 0:0

Ocelul – Konkordija 2:0 (0:0)