""

Štela na Mundijalitu? Italiji i Japanu odgovaralo da povuku ručnu, Argentina potencijalna žrtva (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 27.05.17. | 16:45

Rezultat 2:2 odgovarao je i jednima i drugima

Sve su uglove pokrili. Sa dva postignuta gola Japan je pretekao Nemačku na tabeli trećeplasiranih timova. Italija je zadržala drugo mesto. Urugvajce svakako nije mogla da stigne. I zato - 2:2 u sudaru Italije i Japana na Mundijalitu u Južnoj Koreji.

Ali način na koji se meč završio neodoljivo je podsetio na sudar Nemačke i Austrije na Mundijalu 1982. godine. Mediji su taj meč nazvali “sramotom iz Hihona“. Panceri su slavili sa 1:0, ali je i Austrija prošla dalje, dok je Alžir otpao.

Sada bi žrtve mogle da budu Argentinci, koji bi potencijalno - mada šanse nisu velike - mogla da ostane bez mesta u osmini finala.

O čemu se u suštini radi? Orsolini i Paniko su golovima u trećem i sedmom minutu doveli Azure u vođstvo od 2:0, Ritsu Doan je u 22, pa 50. izjednačio.

Posle toga se nije mnogo ni igralo. Bar se tako čini sudeći po snimku poslednjih nekoliko minuta utakmice.