Supermario majstor za derbije - Roma je nova Juventusova recka

Vreme čitanja: 2min | sub. 22.12.18. | 22:26

Golom u 35. minutu Mario Mandžukić doneo pobedu Staroj dami

Tako to radi Juventus. Stara dama je pobedila u još jednom derbiju Serije A, a ovaj put šampion Italije slavio je na svom terenu protiv Rome sa 1:0 u 17. kolu. Kao i nedavno protiv Intera, čovek odluke bio je hrvatski napadač Mario Mandžukić koji se našao na pravom mestu u prvom poluvremenu.

Njemu je to bio osmi prvenstveni pogodak ove sezone, dok je Juventus upisao osmu uzastopnu pobedu u Seriji A.

Juventus je dominirao u većem delu utakmice, stvorio je mnogo više prilika, ali je na kraju samo hrvatski napadač uspeo da zatrese mrežu vrlo dobrog Olsena koji je u nekoliko navrata pravio mala čuda na golu gostiju.

Silovit je bio Juventus od početka, a veoma raspoložen za igru pokazao se Aleks Sandro. Levi bek Stare dame je u osmom i 18. minutu testirao reflekse Olsena, ali je ovaj izašao kao pobednik.

U 34. minutu došao je red in a Kristijana Ronalda, ali je Šveđanin još jednom pokazao da je vrhunski čuvar mreže.

Ali, samo minut kasnije ni Romi, ni Olsenu nije bilo spasa. Matija de Šiljo je centrirao sa desnog boka, a Mandžukić se u prepoznatljivom stilu vinuo pod oblake i glavom poslao loptu u suprotan ugao.

Delimično je u nastavku utakmice Juventus stao na loptu, ali je Ronaldo žarko želeo da se upiše u strelce i otkloni sve dileme oko konačnog ishoda derbija.

U 59. minutu je Olsen ponovo bio uspešniji od portugalskog asa, a ista situacija viđena je pred golom Rome i dva minuta kasnije. Juventusu je u 70. minutu poništen gol koji je postigao Đorđo Kjelini, a razlog je bio prekršaj koji je napravio štoper Juventusa.

Trener Rome Euzebio di Frančesko pokušao je u završnici utakmice da razdrma ekipu uvođenjem Edina Džeka koji je propustio prethodnih pet utakmica zbog povrede.

Ali, najbolju šansu za izjednačenje imao je Brajan Krsitante u 89. minutu kada je posle kornera gađao glavom, ali je Ščensni paradom spasio mrežu.

Staroj dami je poništen i drugi gol, ovaj put Daglasa Koste, u nadoknadi zbog faula na sredini terena u akciji koja je prethodila svemu,

ITALIJA 1 - 17. KOLO

Lacio – Kaljari 3:1 (2:0)