""

Svaka čast Vitinju, ali je Akinfejev heroj CSKA (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 21.04.17. | 17:51

Armejci ispunili cilj na gostovanju u Ufi - 0:2

Samo zahvaljujući fenomenalnom golmanu Igoru Akinfejevu CSKA je i dalje u trci za šampionsku titulu. Istina, i dalje je Spartak na velikih sedam bodova razlike, ali za Armejce je najvažnije da su ispunili cilj i osvojili sva tri boda na teškom gostovanju protiv Ufe - 0:2 (0:0).

Tvrd meč gledali smo na Neftanjik stadionu, a posle dosadnih prvih 45 minuta znatno više drame bilo je u nastavku. Domaćin je počeo ofanzivno, a posle solidne akcije usledila je najstroža kazna posle prekšaja Šenikova. Ipak, udarac Hrvata Paurevića sa 11 metara majstorski je zaustavio Akinfejev, čime je udahnuo život ekipi Viktora Gončarenka.

Još jednu šansu imali su domaćini koji minut kasnije da povedu, ali je opet Akinfejev demonstrirao klasu.

Kazna za Ufu usledila je u 65. minutu, kada je Brazilac Vitinjo majstorski odapeo praćku sa nekih 18 metara i fenomenalnim udarcem matirao golmana Belenova za vođtsvo CSKA od 1:0. Taj pogodak umirio je potpuno domaćine, a do kraja utakmice gostujući tim je stavio tačku na ovaj meč preko rezerviste Čalova u 90. minutu.