""

Svanulo Sasuolu! Pelegriniju skače cena... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 15.04.17. | 19:49

Napokon je sreća pogledala i Di Frančeskov tim

Od najlepšeg iznenađenje prošle, do najvećeg razočarenja ove sezone. Sasuolo je prešao taj put za kratko vreme... Ova sezona bila prosto traumatična za klub sa Mapei stadiona, a posle serije malera i loših rezultata, napokon je i njih danas ogrejalo sunce posle pobede nad Sampdorijom od 2:1.

Verovatno nijedna ekipa u Seriji A nije imala toliko problema sa povredama kao Sasuolo, što je i najveći razlog slabih rezultata zbog koji su došli iznad zone ispadanja. Samo zahvaljujući očajnim igrama Peskare, Palerma i Krotonea, Sasuolo nije u grčevitoj borbi za opstanak. U prethodnih šest kola su sakupili samo dva boda, a danas je crna serija prekinuta protiv Sampdorije koja je bila u usponu forme.

Iako je mirisalo na još jedno razočarenje za Di Frančeska i njegove pulene jer je Sampdorija povela. Češka senzacija Patrik Šik je na neverovatan način doveo goste u vođstvo. Silvestre je šutirao sa 20 metara, Šik se našao na putanji lopte i pokušavao je da se skloni, ali ga je lopta pogodila u leđa i skrenula u mrežu. Đenovljani su poveli iako je domaći tim bio bolji...

Napokon, Sasuolo je materijalizovao bolju igru na početku drugog poluvremena. Lorenco Pelegrini je spojio sa golom Raguzu koji je izjednačio, da bi Pelegrini potom namestio i gol Aćerbiju za totalni preokret. Sa dve asistencije, mladi vezista Palerma je sebi dodatno digao cenu s obzirom da bi ga mnogi veći klubovi u Italiji rado videli kod sebe od naredne sezone.

Mogao je Sasuolo i do ubedljivije pobede, ali je Raguza promašio šansu za 3:1. Na kraju je Sampdorija jurišala ka izjednačenju, Filip Đuričić je dobio šansu od 69. minuta, ali je sreća pogledala Sasuolo i uspeli su da sačuvaju vođstvo za preko potrebnu pobedu.