""
""

Sveci očitali lekciju anemičnom Liverpulu, Arsenal se vraća u život (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.03.13. | 17:54

Sautempton na svom Sent Meriju razbili nemoćne Redse, dok su Tobdžije u gostima bile bolje od Labudova

Za navijače i igrače Sautemptona verovatno ne postoji bolji način da se prekine negativni niz bez trijumfa i obezbede bodovi za opstanak, pošto je na Sent Meriju pao veliki Liverpul – 3:1!

Kakvu su fudbalsku lekciju očitali izabranici Maurisija Poketina uspavanim i anemičnim igračima Liverpula, koji nisu ličili na sebe.

Tokom prvih 45 minuta viđena su tri pogotka, a Sveci su u tom periodu bili mnogo bolji tim na terenu.

Prvi gol postignut je već u šestom minutu, kada je Morgan Šajnderlin posle asistencije Džeja Rodrigeza matirao Džonsa.

Sautempton je preko raspoloženog Rodrigeza imao nekoliko prilika da uveća prednost, ali, Englez nije bio uspešan.

Drugi gol na utakmici delo je Rikija Lamberta, koji je u 33. minutu iz slobodnog udarca postigao prelep pogodak, a direktni krivci za gol bili su januarske pridošlice Danijel Staridž i Filip Kutinjo, koji su napravili loš živi zid, i lopta je bukvalno protutnjala kroz njih.

Ipak, do kraja poluvremena Redsi su uspeli da se vrate u igru posle solidnog napada, a Kutinjo je bio strelac.

Tokom drugog poluvremena izabranici Brendana Rodžersa pokušali su da preokrenu rezultat, međutim, zakazala je prva udarna igla, Luis Suarez, koji se nije video tokom meča. Sve prilike anemičnih gostiju sprečavao je fenomenalni čuvar mreže Artur Boruc, koji je branio sve što su mu gosti servirali.

Do kraja susreta u listu strelaca se upisao i Rodrigez, koji je očigledno imao poseban pik na nemoćne Redse, čime je u 80. minutu stavio tačku na meč i doneo veoma bitan trijumf Svecima u borbi za opstanak!

Liverpul ostaje na sedmom mestu sa 45 bodova, dok je Sautempton je stigao do 31. boda i pozicije broj 15.

Arsenal je kao gost zabeležio veoma bitan trijumf u derbiju sa Svonsijem, čime su izabranici Arsena Vengera konačno pokazali da su probudili i da počinju da igraju dobro i protiv jakih ekipa – 2:0.

Prvi gol na meču viđen je u 74. minutu, a strelac je bio Načo Monreal, da bi Žervinjo pogotkom u poslednjim trenucima stigla do zlata vredna tri boda u borbi za Evropu.

Tokom svih 90 minuta oba tima su igrala podjednako dobro, međutim, Tobdžije  su pokazale da nedavni trijumf u Minhenu donosi bolje dane na Emirejts.

Arsenal sada zauzima petu poziciju sa 50 bodova, dok je Svonsi ostao deveti, i nastavio da igra po sistemu toplo-hladno.