"Kosta"

Svonsi počupao Konteove živce, ali zato Kosta obožava da teroriše Labudove! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.09.16. | 18:48

Španac dao najviše pogodaka protiv ovog kluba u Premijer ligi - sedam

KostaSa jedne strane Gilfi Sigurdson i Liroj Fer, sa druge Dijego Kosta. Bio je čamac Antonija Kontea blizu prvog potopa u ovoj sezoni, ali je Španac uz dva gola uspeo da donese Plavcima bod - 2:2. Veoma dobar i uzbudljiv meč smo gledali na Libertiju.

Bilo je dosta preokrerta, dobrih duela, uzbuđenja. Greške Kurtoe su mogle još više da koštaju Plavce, Kosta je mogao i do trećeg gola, Fer je pokazao da ako ne zna da učestvuje na aukcijama zna da daje golove, a krajnji ishod se može nazvati realnim, iako obe ekipe neće biti zadovoljne sa njim.

Čelsi je poveo golom Dijega Koste u 18. minutu i sve do 59. taj rezultat je bio na snazi. A onda je usledila oluja. Talasi su se podigli, Labudovi se snašli, Plavci ne. Prvo je Tibo Kurtoa napravio penal koji je realizovao Gilfi Sigurdson, a potom je Liroj Fer iskoristio grešku odbrane i doneo totalni preokret.

Od 0:1 do 2:1 za dva minuta i 10 sekundi. Ali, Plavci imaju Kostu...

Kada je delovalo da će Konteovi momci pognute glave nazad u London, Španac se na svoj način snašao i pogodio polumakazicama u 81. minutu.

To je njegov sedmi gol protiv Svonsija. Niko nikada nije dao toliko golova protiv ovog kluba u Premijer ligi. Baš ih ne voli...

Bilo je ludo i u samoj završnici meča. Deset minuta za oba takmaca da dođu do celog plena. Napadala su oba tima, Kosta je mogao i do het-trika, Mozes imao jedan pokušaj, Svonsi je imao nekoliko situacija u kaznenom prostoru Plavaca, ali se sve završilo podelom bodova.

Ovaj meč obeležio je i Sigurdson koji je postao rekorder kluba po datim pogocima u Premijer ligi.