"Agonija na klupi Svraka"

Svrake preselile agoniju u poslednje kolo, Totenhem bacio Svece na sedmo mesto, opstali Lester i Aston Vila! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.05.15. | 18:05

Svrake su bile spokojne do 54. minuta, kada Met Filips doneo izjednačenje Kvins Parku i u potpunosti uneo nemir u redove indisponiranog rivala. Takvo raspoloženje Svraka kaznio je sjajni Leroj Fer, čiji je projektil završio iza leđa Tima Krula - 2:1

Agonija na klupi Svraka

Nakon prvih 45 minuta igre na Loftus Roudu izgledalo je da bi Njukasl mogao već ovog popodneva da proslavi opstanak u elitnom rangu, ali se sve promenilo u nastavku meča. Iako su odavno prežaljeni domaći fudbaleri su se sa dva sjajna pogotka donekle odužili publici za ispadanje u Čempionšip, ali su naneli ekipi sa Sent Džejms parka novu glavobolju, koja će trajate sve do naredne nedelje, kada ekipa Džona Karvera na svom terenu dočekuje spokojni Vest Hem junajted - 2:1 (0:1).

Njukasl je u najboljem mogućem trenutku došao do vođstva. Emanuel Rivije je u 24. minutu na sjajan način iskoristio ispucavanje Tima Krula preko celog terena i savladao Roberta Grina, koji je samo nekoliko minuta kasnije morao van terena zbog povrede.

Svrake su bile spokojne do 54. minuta, kada Met Filips doneo izjednačenje Kvins Parku i u potpunosti uneo nemir u redove indisponiranog rivala. Takvo raspoloženje Svraka kaznio je sjajni Leroj Fer, čiji je projektil završio iza leđa Tima Krula. Kao i mnogo puta u poslednja dva meseca Njulasl nije imao rešenje za prednost rivala, pa je drama pomerena za poslednje kolo.

Leroj Fer

Srećom po Njukasl, Hal je ovog popodneva gostovao na Vajt Hart Lejnu, gde ga je čekao silno motivisani Totenhem. Pevci su golovima Čadlija i Rouza slomile otpor gostima na početku drugog poluvremena, pa će Hal na svom terenu u poslednjem kolu morati da savlada Mančester junajted i nada se porazu Njukasla od Vest Hema.

Poraz Hala na Vajt Hart Lejnu silno je obradovao Aston Vilu i Lester, koji su kolo pre kraja i zvanično obezbedili opstanak u elitnom rangu. Još je neizvesna situacija sa Sanderlendom, koji bi mogao eventualnim bodom u meču sa Arsenalom naredne srede da osigura svoju poziciju, dok će u suprotnom i on u poslednjem kolu strepeti za opstanak u elitnom društvu.