"Seldžuk Inan"

Taj ludi turski fudbal: Tri penala, dva gola u nadoknadi, pobeda Galate u poslednjem minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 11.03.17. | 19:20

U Istanbulu 3:2

Seldžuk InanTurski fudbal - dušu dalo za čudne rezultate. Tamo se na prste jedne ruke mogu nabrojati “normalne” utakmice, a posle one koju su igrači Fenerbahčea odigrali u Alanji - kad su nadoknadili dva gola minusa i na kraju slavili - još jedan hičkokovski susret gledaocima su predstavile njihove kolege iz Galatasaraja. Drugi istanbulski velikan je do trijumfa u 24. kolu Superlige stigao tek zahvaljujući pogotku Seldžuka Inana u 90. minutu protiv Genčlerbirligija - 3:2.

Meč na “Turk telekom arena” imao je sve obrise dramatičnog. Gosti su poveli već u 32. sekundi, Abdul Halili je postigao najbrži gol u turksom prvenstvu opve sezone, poravnao je Inan iz penala već u petom, da bi veliki preokret kompletirao Lukas Podolski u prvom minutu nadoknade prvog dela.

Činilo se posle pogotka Nemca - njegovog 32. za Galatu, koliko je zbirno dao u dresovima Arsenala i Intera!? - da je domaćin završio posao, ali...

Ne lezi vraže.

Najpre je Gurler dobio priliku sa penala, ali je promašio. Sudija je ponovio izvođenje jedanaesterca, a gosti promenili izvođača, pa je na 2:2 poravnao Šahin i onda je krenula drama.

Tim Ivana Tudora je navalio iz sve snage, tražio pobedu i do nje stigao pogotkom Seldžuka Inana iz slobodnog udarca. U 90. minutu.  Treći put Galata tako dolazi do bodova ove sezone. Niko u Turskoj nema više pobeda u “90+ završnicama”.