""
""

Tako to rade Kneževi - tri gola, tri lepotice! Kurzava, Kariljo i Pašalić za radost Monaka, Jang Bojs daleko od elite (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 28.07.15. | 22:35

Tim Leandra Žardima na korak od plej-ofa...

Više od pola posla Monako je odradio u Švajcarskoj, ostaje samo da se privede kraju u kneževini! Fudbaleri Monaka savladali su Jang Bojs u Bernu rezultatom 3:1 i tako praktično završili ono što su i želeli - došli su na korak od Lige šampiona.

Posle 45 minuta mirne i strpljive igre dva tima, u drugom delu usledila je prava eksplozija, posle kojih su se golovi ređali kao na traci. U režiji pulena Leandra Žardrima - tri gola i tri majstorije. Strelci - Levin Kurzava, Gvido Kariljo i Mario Pašalić, koji su u roku od devet minuta pokazali Jang Bojsima da im mesto u Ligi šampiona nije i da bi trebalo da razmišljaju više o Ligi Evrope.

Furioznu igru Monaka polovinom drugog poluvremena donekle je pokvario Rafael Nucolo pogotkom u 74. minutu, ali jasno je da gosti sa sunčanog Mediterana nemaju razloga za brigu. Doduše, da je Nucolo u poslednjim sekundama meča iskoristio zicer koji mu se ukazao potpuno nenadano, švajcarski klub imao bi čemu da se nada. Ovako, Danijel Subašić je pokazao izvrsne reflekse i sačuvao mrežu u najbitnijem momentu.

Zvanični debi u dresu Monaka upisao je dojučerašnji igrač Milana, Stefan El Šaravi, koji je u igru ušao u 83. minutu, ali je imao premalo vremena da pokaže svoje kvalitete.