Terapija uspeva, otčepio Sosijedad! Proradili bivši i sadašnji talenti (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.04.18. | 20:25

Đirona rasturena

Šok terapija daje rezultate, Real Sosijedadu je sve bolje! Posle smene Euezbija Sarkistana i dolaska novog trenera Imanola Alguasila, baskijskim tim deluje kao preporođen. Na Alguasilovom debiju su uzeli bod Eibaru u gostima, a danas su oduševili domaće navijače na Anoeti i deklasirali Đironu sa 5:0!

Baskijski tim je danas vrlo verovatno odigrao danas i partiju sezone. Usotalom, Đirona je u odličnoj sezonu koju ima, teži poraz od današnjeg doživela samo protiv Barselone. Sa ovom pobedom je Real Sosijedad makar privremeno napredovao za četiri pozicije na tabeli i najavio bolji finiš sezone. Novi trener je probudio neke stare talente, ali i raspalio vatru kod novih.

Vatreno popodne na Anoeti je najavio nekadašnji vunderkind španskog fudbala Serhio Kanales. Bivši fudbaler Reala i Valensije je u 11. minutu odlično reagovao na dubinsku loptu Elustonda. Do odlaska na poluvreme je vođstvo duplirano. Ovoga puta je precizan bio nekadašnji veliki talenat Mančester Junajteda, Adnan Januzaj. Belgijanac je pogodio sam ugao Đironinog gola...

A pravi rafal je usledio u poslednjih dvadesetak minuta meča. Jedan od najperspektivnijih napadača španskog fudbala, Mikel Ojarzabal je u 71. minutu povisio na 3:0 pošto je sjajno iznegao ofsajd zamku i pogodio na asistenciju Zurutuze. U 85. minutu je posle još jednog proigravanja Zrutuze savladao golmana Bona. Na kraju je Zurutuza trećom asistencijom na meču za Huanmija stavio tačku na petardu Real Sosijedada.

U San Sebastijan su stigli neki bolji dani...