Terek gurnuo Rostov ka dnu, Liga Evrope na vidiku (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 22.04.13. | 19:02

Tim iz Groznog pokazao da je veoma “loš“ gost – 3:0

Navijači TerekaPremijer liga Rusije se polako bliži kraju, a pet kola pre kraja dobijamo sve jasniju sliku ko će od sledeće sezone igrati u nižem rangu, ko će biti šampion a ko ide u evrokupove. Ipak, još uvek je interesantna situacija u donjem domu, gde se četiri tima bore za dva mesta koja donose opstanak u ligi.

Jedan od njih je i Rostov, koji je u meču sa Terekom imao priliku da se odvoji od ostalih konkurenata i ubeleži bitne bodove. Međutim, to se nije dogodilo. Šta više, tim iz Groznog im je pokazao put ka drugoj ligi Rusije – 3:0.

Gosti su silovito ušli u meč i već posle 15 minuta vodili sa 2:0. Prvo je Almeida postigao pogodak na asistenciju Adilsona, da bi samo pet minuta kasnije Holenda počastio Terek jednim autogolom.

U drugom poluvremenu ista slika. Gosti su napadali, domaćin se uporno branio, ali uzalud. Već posle četiri minuta igre u nastavku Almeida je uzvratio Adilsonu asistencijom i rezultat je bio 3:0.

Do kraja meča Terek je imao sijaset prilika da postigne još koji pogodak, ali su mreže mirovale.