""

Titula je opet crno-bela (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 28.05.17. | 20:21

Bešiktaš pregazio Gacijantep u gostima sa 4:0 uz dva gola Taliske

Istanbulski crno-beli orao ponogo je raširio krila nad turskim nebom. Fudbaleri Bešiktaša odbranili su titulu prvaka pobedom nad domaćim Gacijantepom od 4:0 u pretposlednjem, 33. kolu šampionata.

Aktuelni šampion tako je zadržao četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Bašakšehir i izborio direktan plasman u Ligu šampiona sledeće sezone.

Ovo je istanbulskim crno-belima bila 15. titula prvaka u klupskoj istoriji, a prvi put od 1992. da je Bešiktaš odbranio tron.

Već u šestom minutu Rajan Babel je golom posle asistencije Ozjakupa najavio veliko slavlje. Holandski fudbaler se u 39. minutu revanširao asistencijom, a Ozjakup je pogodio mrežu.

U drugom poluvremenu slavlje je već moglo da počne, a posebno se istakao Anderson Taliska koji je u dva navrata, u 66. i 76. minutu, postigao golove i stavio tačku na veliku pobedu.

Srpski internacionalac Duško Tošić odigrao je svih 90 minuta za Bešiktaš i osvojio još jedan trofej.