""

To je Fenerbahče stil: Penal, crveni, pa petarda (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.10.16. | 19:19

Dva gola Robina van Persija, u strelce se upisao i Martin Škrtel

Desilo se i to čudo. Fenerbahče pod vođstvom Dika Advokata uspeo je da veže dve pobede u turskoj Superligi. Prvi put ove sezone. Kanarinci su to večeras uradili u velikom stilu, pošto su na svom terenu demolirali Karabuk sa 5:0 u devetom kolu.

Ipak, ni na ovoj utakmici nije moglo bez penala za velikana iz Istanbula i crvenog kartona za protivnika. Upravo na taj način je Fenerbahče načeo rivala. U 18. minutu Robin van Persi je postigao gol, a u strelce se upisao i u 48. minutu.

Karabuk je, inače, sa igračem manje na terenu ostao u 29. minutu kada je drugi žuti karton zaradio Čejhun Gulselam.

Još dvojica bivših premijerligaških igrača zatresla su mrežu Karabuka na ovoj utakmici, radi se o Martinu Škrtelu koji je bio precizan u sudijskoj nadokandi prvog poluvremena i Džermejnu Lansu koji je to uradio u 53. minutu.

Marokanac Atif Šešue bio je strelac četvrtog pogotka za Fenerbahče u 52. minutu.