""

To je Juve kakav se tražio! Ikardi dobio prave saigrače, Romin rafal, Napoliju stop od Đenove i Fortune (VIDEO)

Vreme čitanja: 6min | sre. 21.09.16. | 22:43

Napolitanci jedini kiksnuli od favorita i izgubili prvo mesto na tabeli

Juventus je opet na čelu Serije A! Stara dama je brzo odgovorila posle poraza od Intera u derbiju i kritika koje su prethodnih dana sevale ka Maksu Alegriju. Šampion je pregazio Kaljari na svom terenu sa 4:0, a moglo je da bude i daleko ubedljivije...

Alegri je oslušnuo puls javnost i navijača pa je gostima sa Sardinijem suprostavio najmoćniju verziju Juventusa. Sa Dibalom i Iguainom u špicu, Pjanićem kao plejmejkerom, Danijem Avesom umesto Lihtštajnera... Uz izostanak Bonućija kojeg je zamenio Rugani. I upravo su novajlije u startnih 11 u odnosu na derbi protiv Intera donele pobedu Juventusu.

Danijele Rugani je otvorio vrata prvencem u dresu Bjankonera pošto je prethodno Storari fenomenalnom dorbanom zaustavio Iguaina. Ali, Rugani je natrčao na loptu i načeo Sarde. Na sličan način je Iguain pogodio u 33. minutu. Ovog puta je Storari zaustavio Pjanićev šut, ali je Pipita bio najbrži i još jedan otpadak pretvorio u gol. Totalni nokaut Kaljarija je usledio nekoliko minuta kasnije kada je Dani Alves volejom pogodio za 3:0. Juventus je nastavio da napada, Storari je beležio sjajne intervencije na golu Kaljarija, spasao ih katastrofe, ali ništa nije mogao pored svoje statične odbrane. Odbranio je šut Lemine u 84. minutu, ali se lopta opet odbila. Ovoga puta na nogu Ćepiteliju koji je zatresao sopstvenu mrežu...

Juve je prvu poziciju preuzeo od Napolija koji je odigrao samo 0:0 na Marasiju protiv Đenove. Odlični Grifno, ali i nedostatak sreće su bili nepremostiva prepreka za Napolitance. Iako se Milik vratio u prvu postavu i bio konstantna opasnost za Đenovljane, večeras nije namestio nišanske sprave. Napoli je stvorio veliki broj prilika, Hamšik je pogodio prečku, Perin odbranio zicer Miliku, sjajne šanse su imali Albiol, Insinje, Kaljehon, Hisaj... Ali lopta nije htela u gol. I daleko od toga da se igralo viktorije pred golom Đenove. I domaći tim je igrao ofanzivno i stavljao na muke odrbanu Napolitanaca, a među najboljim pojedincima je bio Darko Lazović. Bivši kapiten Zvezde sjajno igra u novoj ulozi desnog spoljnjeg i uz Pavoletija je ponajbolji igrač Grifona u poslednje vreme. Imao je prečku, pripremio nekoliko šansi saigračima, zagorčao život Gulamu koji ni lasom nije mogao da ga uhvati, dva puta na ozbiljne muke stavio Reinu, ali ni domaći tim nije imao sreće. Neverovatno da se utakmica sa ovim brojem šansi završila bez pobednika. Domaći su imali i hendikep jer se povredio pavoleti, a zamenio ga je Đovani Simeone koji je na kraju imao sjajnu šansu da skine skalp Napolitancima. Lazović je zamenjen u 78. minutu, Ninković je ceo meč odgledao sa klupe domaćih, a Maksimović sa klupe gostiju.

Inter leti na krilima Maura Ikardija i sjajno pogođenih pojačanja. Argentinac ih je spasavao na početku sezone, potom im doneo veliku pobedu u derbiju, a i večeras je bio junak pobede u Empoliju - 2:0. Pojačanja poput Kandreve i Žoao Marija su ono za čim je čeznuo Argentinac prethodnih sezona. Njihova dodavanja i Ikardijev osećaj za gol obećavaju neki novi Inter. Sve je bilo gotovo od 10. do do 17. minuta. Prvo je Kandreva maestralnim centrašutem pogodio Ikardija u glavu, a ovaj našao put do meže. Potom je Žoao Mario uradio ono za šta je plaćen 40.000.000 evra. Presekao loptu i sjajanim dodavanjem odmah lansirao Maurita prema golu, a Interov kapiten ne greši u zicer poziciji. U nastavku se Inter povukao, Handanović ih je spašavao sjajnim dorbanama i Empoli je zaslužio makar gol. Gabigol se prvi put od dolaska našao na klupi Nerazura, ali mu De Bur na opšte iznenađenje nije dao priliku da debituje... Ako i on bude pogodak, Inter ima čemu da se nada. Ovo je poptuno novi tim u odnosu na ono što smo gledali kod Manćinija.

Frančesko Toti se prvi put od februara i povratka Lučana Spaletija na klupu vratio u prvu postavu i dirigovao u najboljoj Rominoj partiji od poečtka sezone. Vučica je u paramparčad raznela nesrećni Krotone kojem se sprema ekspresna selidba u Seriju B - 4:0.

Roma je opipavala puls Kalabreza, a onda je krenula kanonada. El Šaravi je na povratnu loptu u 26. minutu regaovao kako treba i poslao loptu u sam ugao Krotoneovog gola. Desetak minuta kasnije, Salah je u svom stilu prošao kao na motoru kroz odbranu rivala i zavario projektil pod prečku za mirnih 2:0 na poluvremenu. A kada je tako onda i Edin Džeko pogađa. Bosanski napadač koji je često na meti kritika je večeras pronaša golgeterski njuh. Prvo je na veličanstvenu asistenciju Frančeska Totija prebacio golmana za 3:0, a potom je još jednom Salah kao brzi voz protutnjao kroz odbranu Krotonea i asistirao Bosancu za drugi gol.

Udineze i Fiorentina su u međusobnom duelu upisali prvi remi u sezoni - 2:2. Duvan Zapata je drugi meč zaredom postigao gol i doveo Zebrete u vođstvo, ali Babakar fantastaičnim golom petom na asistenciju Telja izgjednačio posle pola sata igre. Ipak Danilo je uspeo da u poslednjem minutu prvog poluvremena ostane sam na drugoj stativi i kazni neopreznost Violine odbrane. Bod Fiorentini je uspeo da donese Bernardeski sa bele tačke pošto je Babakar iznudio penal. Viola može da bude zadovoljnija bodom jer je Udineze igrao za klasu bolje...

Veliki bod kao kuća je osvojio i Torino našeg Siniše Mihajlovića. Ekipa srpskog stručnjaka je jedva iščupala remi bez golova na gostovanju Peskari. Delfini su bili bolji, imali više prilika, a imali su i dva igrača više. Prvo je Akva napravio glupost krajem poluvremena i ostavio Torino sa igračem manje, a onda je i Vives u 78. minutu isključen i Torino je spasavao živu glavu. Peskara je opsedala gol Harta koji je u nekoliko navrata spasao Bikove poraza. Mihi za sada ne ide u Torinu. Samo pet bodova iz isto toliko mečeva...

Sa dobrim igrama je nastavio Kjevo koji je sa 2:1 savladao Sasuolo. Leteći magarci su poveli evrogolom Rigonija, da bi Defrel izjednačio posle greške Hetemaja. Ipak, Kjevo je već u 40. minutu opet imao vođstvo. Kastro je bio precizan posle kornera i do kraja domaći tim nije ispuštao prednost. Kjevo je treći na tabeli sa tri pobede u pet mečeva i ukupno 10 bodova. Neverovatno, kako svake sezone krenu dobro i obezbede opstanak.

Ako Palermo opstane u ligi, to će biti zahvaljujući Iliji Nestorovskom. Makedonac je u prošlom kolu doneo bod Rosanerima protiv Krotonea, a večeras je u 89. minutu pogodio za minimalac na gostovanju Atalanti i prvu pobedu Palerma u sezoni. Od Palermovih pet, Nestorvoski je zaslužan za četiri boda. U Atalanti bi moglo da bude lomova posle četvrtog poraza u pet duela. Gasperiniju se opasno ljulja klupa. Pešića nije bilo u kombinaciji za tim domaćih, dok je Rajković odsustvovao iz tima Palerma zbog povrede nosa u prošlom kolu.