""

To je ta glava - Mitrogol u 87. za pobedu! Milinković-Savić za plej-of, Veselinović srušio Standard (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 07.03.15. | 22:14

Sjajno veče za srpske fudbalere u pretposlednjem kolu regularnog dela belgijskog šampionata

Može se reći da je večeras počeo konačni obračun u prvenstvu Belgije! U pretposlednjem kolu regularnog dela šampionata se vodila bitka za plej-of, beg od pleja-auta, ali i za bodove koji će se posle sledećeg vikenda prepoloviti u šampionaskoj trci. Više niko nema pravo na kiks jer sistem takmičenja tako diktria...

Anderleht slavi Aleksandra Mitrovića, Genk Sergeja Milinković Savića, a Standard tuguje zbog Dalibora Veselinovića! Sjajno veče za srpske internacionalce u Belgiji.

Lider Briž nije propustio zicer na svom terenu i golom Toma De Sutera je minimalcem slavio protiv Šarlroe koja je pred poslednje kolo najveći gubitnik u trci za plej-of i samo čudo joj može pomoći da se dokopa plasman među šest najboljih i lige za šampiona.

Ali, za petama Brižu je Anderleht zahvaljujući pre svih Aleksandru Mitroviću koji je u 87. minutu doneo pobedu šampionu u gostima protiv Lokerena i sačuvao Kraljevski klub na samo bod zaostatka od lidera. Lokeren ne samo da je pružio snažan otpor šampionu, već može da žali za pobedom. Gosti su poveli golom Tilemansa iz penala koji je iznudio N'Sakala, ali je isti igrač kasnije skrivio penal iz kojeg je Lokeren izjednačio. Pljuštale su šanse na obe strane, da bi u 87. minutu N'Sakala centirao u peterac gde je Aleksandar Mitrović nebeskim skokom nadvisio rivala i zakucao glavom loptu u mrežu. Posle serije prilika i promašaja pred golom Lokerensa, Mitrogol je pogodio kada je to bilo najpotrebnije! Baš kao i u prošlom kolu kada je doneo Anderlehtu pobedu sa igračem manje. Bio je ovo 13. prvenstveni pogodak srpskog napadača, a čak sedmi koji je postigao glavom u ovoj sezoni Pro lige!

Srbina slave i u Genku gde je Sergej Milinković Savić pogurao istoimenog domaćina ka zlata vrednoj pobedi nad Zulte Varegemom od 3:2. Zahvaljujući porazu Šarlroe, Genk je iskočio na šesto mesto i dovoljan mu je bod u poslednjem kolu da se plasira u plej-of. Šmekerski prijem lopte na grudi, a onda projektil levicom mladog srpskog veziste su u 13. minutu otvorili vrata pobede Genku. Doduše, kasnije je greška Milinković Savića pomogla gostima sa smanje zaostatak, ali kada je Kara Mbođ pogodio za 3:1 u 89. minutu bilo je jasno da tri boda ostaju u Genku i da je plej-of na dohvat ruke...

Dalibor Veselinović je bacio na kolena Standard i doneo minimalnu pobedu četi Aleksandra Jankovića nad favoritom iz Liježa. Mehelenu pobeda ne znači mnogo jer je miran u sredini tabele, a nije mnogo zabolela ni goste iz Liježa koji su zahvaljujući rezultatima sa ostalih stadiona ipak obezbedili plasman u plej-of. Ali, su ostali bez bodova koji mogu kasnije da ih skupo košraju... Veselinović je osmim golom u sezoni overio aposlutno zaslužen trijumf Jankovićevog tima koji je večeras nadigrao Standard.

U plej-ofu je i Gent koji je golom Pedersena u 91. minutu pobedio Bajkovićev Lirs i gurnuo ga u plej-aut. Ovom pobedom, popularni Bizoni su ostali ravnopravan konkurent Brižu i Anderlehtu u nastavku šampionske trke. Lirs je i teoretski izgubio šanse da izbegne plej-aut gde će igrati protiv Beverena ili Serkl Briža.

Najprijatenije iznenađenje šampionata je definitivno Kortrijk koji je mimo svih očekivanja uspeo da se kolo pre kraja plasira u plej-of minimalnom pobedom nad Serkl Brižom.