""
""

To je to - 2:0 je najopasniji rezultat, pogotovo kad sudija svira penal u nadoknadi (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 03.12.17. | 20:04

Eupen bio na pragu velikog iznenađenja, ali se šampion Briž vratio iz mrtvih

Malo je nedostajalo da Eupenu da skine skalp šampiona Belgije, ali Briž je pogotokom u sudijskoj nadoknadi iščupao bod na gostovanju (2:2) u utakmici 17. kola Pro lige.

A taj pogodak vredan boda dao je Rud Vermer iz penala u prvom minutu sudijske nadoknade. Time se Briž vratio iz mrtvih jer je posle prvog poluvremena imao dva gola zaostatka.

Ekipa Eupena, koju trenira Klod Makelele, furiozno je počeka utakmicu. Već posle 18 minuta domaćin je imao 2:0.

Najpre je u devetom minutu Embaj Leje iskoristio dodavanje Erika Okansija i načeo šampiona. A devet minuta kasnije vođstvo je duplirao Žordan Lotije.

Činilo se u tim trenucima da Brižu nema spasa, ali šampion je ipak pokazao zašto nosi taj naziv. U 68. minutu nigerijski internacionalac Emanuel Dejvis je prepolovio zaostatak i najavio uzbudljiv finiš utakmice.

BELGIJA 1 - 17. KOLO:

Šarlroa - Ostende 1:1 (1:0)