To je Turska! Trabzon ispustio 2:0, Bešiktaš do boda u 90+7! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.12.18. | 18:47

Mustafa Pektemek junak navijača crno-belih

Bešiktaš se vratio iz mrtvih protiv Trabzona i u derbi utakmici 16. kola turske Superlige osvojio bod (2:2). Ovim bodom obe ekipe su zadržale priključak sa drugoplasiranom Malatijom, ali imaju debeli minus u odnosu na lidera Bašakšehir.

Spasilac istanbulskih Orlova bio je Mustafa Pektemek koji je u sedmom minutu sudijske nadoknade preciznim udarcem sa 15-ak metara uspeo da pošalje loptu na pravo mesto.

Na taj način je Bešiktaš krunisao inicijativu u završnici kada je sve “mirisalo” na gol, ali su navijači polako počeli da budu nervozni. Na njihovu sreću, poraz je izbegnut.

I to je nešto u nedelji u kojoj je Bešiktaš ostao bez nokau faze Lige Evrope, al i Portugalca Pepea koji je raskinuo ugovor sa klubom.

Gosti su bili hrabri i odlučni da dođu do prve pobede nad Bešiktašom od 2012. godine. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Ugo Rodaljega je doveo Trabzon u vođstvo, a u 47. duplirao ga je Entoni Nvakeme, a tome je prethodila i nešto slabija reakcija Adema Ljajića na sredini terena.

Tek tada je Bešiktaš zaigrao znatno ofanzivnije i u 58. minutu domaći su prosto bili primorani da kapituliraju, a sopstvenu mrežu zatresao je Onazi.

TURSKA 1 - 16. KOLO

Gectepe - Bursa 0:0

Sivas - Ankaraguču 4:0 (2:0)