""
""

To mogu samo lude Švabe - od 0:3 do osmine finala Lige Evrope za 17 minuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 23.02.17. | 22:58

Borusija iz Menhengladbaha čudesnim preokretom izbacila Fiorentinu. Lion unakazio AZ Alkmar, ispao i Totenhem

Što u košarci mogu Srbi u fudbalu mogu samo Nemci. Neverovatna Borusija iz Menhengladbaha napravila je večeras jedan od najspektakularinijih preokreta u novijoj istoriji i pobedom od 4:2 (2:1) izbacila Fiorentinu iz Lige Evrope.

Do 44. minuta prvog poluvremena izgledalo je da su sve lađe nemačkog tima potonule. Nikola Kalinić i Borha Valero matirali su Jana Zomera u uvodnih pola sata, a u ukupnom skoru bilo je to velikih 3:0 za Ljubičaste. Svi su tada na "Artemio Frankiju" pomislili da je kraj, ali ne i kapiten Koltova Lars Štindl. Posle prekršaja u šesnaestercu Fiorentine, ofanzivac Borusije rutinski je smanjio na 1:2 i najavio buru posle pauze.

Gde je stao u prvom, nastavio je u drugom delu, a posle odlične akcije u 47. minutu poravnao je na 2:2. Kao razbijena vojska delovala je ekipa Fiorentine u tim trenucima, a ono što joj se potom desilo zapamtiće dugo njen golman Tatarušanu. Na pravoj je vetrometini bio rumunski golman, a u 55. minutu posle slobodnog udarca i kombinacije sa Hermanom maestralni Štindl je lukavim šutem sa 16 metara pogodio je za 3:2. Ali, ni tu se Menhengladbah nije zaustavio pa je štoper Kristijansen posle prekida u 60. minutu povisio na ogromnih 4:2.

Bio je to kolac u sanduk domaćina, koji se nije oporavio od šokantnog povratka Nemaca. Mogli su igrači iz Firence da smanje zaostatak dvadesetak minuta pre kraja, ali je prečka zaustavila sjajan šut Josipa Iličića i povratak Fiorentine u meč. Borusija je izdržala nasrtaje domaćina i na kraju proslavila veliki uspeh i plasman u osminu finala.

Evropsku odiseju završio je večeras i Totenhem. Pevci su na prepunom Vembliju odigrali nerešeno sa belgijskim Gentom (2:2) i posle poraza u prvom meču od 1:0 ekipa Maurisija Poketina je završila svoju priču.

Sve je počelo dobro po Engleze, poveli su na vreme preko Eriksena u 10. minutu, gazili su goste, ali je onda posle prekida Hari Kejn zatresao sopstvenu mrežu. Još veći problem domaćinu napravio je Dele Ali koji je isključen u finišu prvog poluvremena, a i tako osakaćeni Pevci su u nastavku stigli do prednosti. Viktor Vanijama je na pas Erkisena u 61. minutu vratio nadu u prolaz u sledeću fazu, ali je dvadesetak minuta kasnije sve bilo gotovo.

Posle lepe akcije Genta, fudbaler koji je rešio i prvi meč, Prebe, matirao je Lorisa i potpuno utišao Vembli.

Srpski reprezentativac Stefan Mitrović odigrao je ceo meč za goste i zaista se sjajno nosio sa napadačima Totenhema.

Brutalan je bio večeras i Lion koji je u utakmici bez rezultatskog značaja unakazio AZ Alkmar sa čak 7:1. Blistao je trostruki strelac Nabil Fekir, mada su i mladi Lavovi Uar i Dijakbi u finišu upotpunili ubedljivi trijumf Liona.

Kopenhagen je u revanšu odigrao bez golova sa Ludogorecom, pa je prošao dalje posle 2:1 iz prvog meča. Uroš Matić je odigrao svih 90 minuta za šampiona Danske, dok je Andrija Pavlović ušao u 80. minutu ove ne baš interesantne utakmice.

Rostov je rutinski remizirao u Pragu protiv Sparte (1:1), dok je Genk minimalnim rezultatom (1:0) savladao rumunskog šampiona Astru Đurđu i overio plasman u osminu finala.