""
""

Toni nije dao Parmi da se od Tardinija oprosti pobedom – Guliver je prvi strelac Serije A! Fjorentina i treću godinu zaredom u Evropi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.05.15. | 17:05

Iako za dva dana slavi 38. rođendan iskusni golgeter kolo pre kraja italijanskog prvenstva nadmašio prošlogošnji učinak od 20 postignutih golova i preuzeo čelo liste strelaca

Parma je sačuvala čast, a mogla je i do pobede na oproštaju svojih navijača od Serije A. Ipak, u tome ju je onemogućio neverovatni Luka Toni, koji je svojoj Veroni sa dva pogotka doneo bod na Enio Tardiniju (2:2) i preuzeo lidersku poziciju na listi strelaca najvišeg ranga italijanskog fudbala, preskočivši Maura Ikardija i Karlosa Teveza. Fjorentina je vrlo dobru sezonu na svim poljima zaokružila pobedom na Siciliji protiv Palerma (2:3), pa će tako dogodine i treći put zaredom igrati u Ligi Evrope. U poslednjem kolu Serije A gotovo da neće biti nikakvih nedoumica, osim možda borbe za plasman u Ligu šampiona, ali će to biti jasnije nakon sutrašnjeg rimskog debija.

Parma je na svom terenu vodila sa 2:0 golovima Nočerina i Varele, ali je Luka Toni u 42. minutu najavio povratak svog tima. Upravo je popularni Guliver, koji za dva dana slavi 38. rođendan, deset minuta pre kraja kaznio igranje Lukarelija rukom u kaznenom prostoru Parme, pa je svojim drugim pogotkom, ukupno 21. u sezoni, nadmašio prošlogodišnji učinak od 20 postignutih golova.

Na Renco Barberi smo gledali možda i najbolji meč ovog popodneva, koji je fantastičnim projektilom u 23. minutu otvorio Josip Iličić. Samo tri minuta kasnije Jajalo je izjednačio na 1:1, ali je već u 33. minutu Đilardino vratio vođstvo Violi. Palermo nije odustajao, Luka Riđoni je u 69. minutu iskoristio neodlučnost gostujuće odbrane i ponovo poravnjao rezultat, ali je stvari na svoje mesto postavio Markos Alonso, 12 minuta pre kraja utakmice.

Ostali mečevi nisu sa sobom nosili preveliku rezultatsku važnost. Kjevo i Atalanta su remizirali na Bentegodiju, Kaljari je u poslednjim trenucima meča došao do tri boda u Čezeni, a do minimalnog trijumfa u Udinama stigao je i odlični Sasuolo, pogotkom Manjanelija.