Jago Aspas

Trećeligaš uštopovao Sevilju?! Seltina bolja polovina Jago Aspas i pozdrav za Luku Sangalija (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 01.11.18. | 18:12

Bez pobednika u prvim današnjim mečevima šesnaestine finala Kupa kralja

Bilo je i prošle sezone trenutaka kada je Selta izgledala kao ekipa koja bi mogla i do značajno boljih rezultata od onih koje smo gledali. Ali ako ste se pitali zašto ne uspeva i danas ste mogli da vidite odgovor. Prosto je neverovatno šta sve klub iz Viga uspeva da prospe. U prvom meču šesnaestine finala Kupa kralja imalu su Real Sosijedad na tacni, ali nisu uspeli da dotuku grogiranog rivala pa je stigla očekivana kazna – 1:1 na Balaidosu.

Potpuno nezasluženih 1:1 za goste ako gledamo uvodnih 80 minuta. Tada se sve značajno dešavalo ispred kaznenog prostora Real Sosijedada. I da na gol linij i nije bilo Heronima Ruljija verovatno bi sve bilo završeno mnogo ranije, ali Argentinac je činio čuda.

Toliki pritisak ipak ni Rulji nije mogao da izdrži. U 58. minutu korner Braisa Mendeza sa desne strane, Nestor Arauho je glavom prosledio loptu na drugu stativu, a tamo je Aspas pobegao čuvaru i ćušnuo loptu u mrežu. Deveti gol prekaljenog asa od ukupno 18 koliko ih je Selta postigla ove sezone. Još jedan uzrok što Seltikosi nikako ne uspevaju da naprave iskorak i odmaknu malo od sredine tabele. Previše zavisna od jednog čoveka, ma koliko on dobar bio.

Real Sosijedad je bio u nokdaunu. U minutima posle gola još nekoliko puta se isticao Heronimo Rulji. Ali Selta prosto nema taj ubilački poriv. Umesto da slomi kičmu rivalu, dozvolila mu je da ustane i uzvrati. U poslednjih 10 minuta Sosijedadova opsada. Morala je jednom da uđe. Sandro do Huanmija, ovaj iz prve tuče u nebranjeni deo mreže i trči do klupe. Uzima dres sa imenom Luke Sangalija, koji je nedavno doživeo srčani udar.

Lep gest. Lep i rezultat imajući u vidu da Baski većim delom utakmice nisu ni igrali fudbal. A nisu ga baš igrali ni Seviljinio rezervisti, koji su gostovali kod trećeligaša Viljanovensea i odigrali samo 0:0. Istina, Pablo Maćin nije na teren izveo najjači sastav, ali imena Nolita, Kvinsija Promesa, Aleiša Vidala ili Luisa Murijela obavezivala su na mnogo uverljiviju partiju protiv tima koji se bori za opstanak u Segundi B.