""
""

“Tri penala hoću ja“: Pevalo se na Pishuanu, slavila se petarda Sevilje (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 24.10.15. | 22:27

Francuz Gameiro postigao het-trik, a fudbaler Hetafea Karlos Vigaraj napravio dva penala i dobio crveni karton

Kakvu predstavu su priredili fudbaleri Sevilje svojim navijačima protiv Hetafea na stadionu Sančez Pishuan. Andaluzijski velikan je od početka sezone imao nekoliko ozbiljnih kikseva, a ceh za to na kraju je platio Hetafe. Bilo je 5:0 za osvajača Lige Evrope, a čak tri gola domaćin je dao iz penala.

Pored toga gosti iz madridskog pregrađa, čiji napad je večeras predvodio Stefan Šćepović, utakmicu su završili sa igračem manje pošto je u 59. minutu drugi žuti karton zaradio tragičar Karlos Vigaraj koji je skrivio i penal tom prilikom. To mu je bio drugi penal na meču.

Apsolutni junak večerašnjeg trijumfa Sevilje bio je francuski internacionalac Kevin Gameiro koji je postigao het-trik. Prvi gol dao je u 35. minutu, onda se ponovo upisao u strelce u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Do het-trika nekadašnji napadač Strazbura i PSŽ-a došao je u 60. minutu iz već pomenutog penala koji je napravio Vigaraj.

Ovaj igrač prvi prekršaj za najstrožu kaznu na utakmici napravio je u 49. minutu, a sa 11 metara pogodio je Ever Banega. Treći i poslednji penal realizovao je Jevhen Konopljanka u 81. minutu. Tada na terenu nije bilo Vigaraja, ali ga je “uspešno zamenio“ Masijel Vanderson.

Inače, ovo je ekipi Sevilje bila peta uzastopna pobeda nad Hetafeom na stadionu Sančez Pishuan.