U prošlom kolu tukli Barsu, večeras popili pet komada (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.10.16. | 22:33

Očajna Selta doživela blamažu na Madrigalu protiv Viljareala - 5:0

Nemoćni defanzivci Selte

Pre tačno dve nedelje fudbaleri Selte impresionirali su fudbalski svet pobedom nad Barselonom od 4:3, a večeras su doživeli blamažu na gostovanju u Viljarealu i jedan od najtežih poraza u poslednje vreme. Žuta podmornica je bila nemilosrdna na Madrigalu, gde je ispalila pet torpeda za ubedljivih 5:0.

Još navijači domaćina nisu ni zauzeli mesta na stadionu, a sjajni Roberto Sorijano je majstorski odreagovao na pas Triguerosa i pogodio za 1:0. Igrao se osmi minut, a koji trenutak kasnije ponovo je na sceni bio isti igrač koji je ovoga puta dao maestralni gol. Grešku golmana Alvareza kaznio je lepim lobom levokrilni fudbaler Žute podmornice, što je najavilo kraj ekipe trenera Eduarda Beriza.

Falio je prethodnih nedelja Viljarealu sjajni Sedrik Bakambu, a prvi start posle duže pauze zbog povrede, tamnoputi golgeter je obeležio onako kako samo on zna - golom. Hitronogi Sansone je sjajno prošao kao brzi voz, fenomenalno gurnuo loptu iza leđa odbrane Selte, a tamo je Bakambu kao na motoru pretrčao čuvare i matirao Serhija Alvareza za velikih 3:0.

Bio je to definitivan krah gostiju iz Galicije, a kao što to obično biva, nesreću prati nesreća u šta se uverio i sam Danac Danijel Vas, koji je početkom drugog poluvremena postigao smešan autogol za velikih 4:0. Ništa nije štimalo u igri Selte večeras, ama baš nijedan pozitivan aspekt nije se video u nastupu gostiju, pa je potop bio neminovan. Nemanja Radoja odigrao je svih 90 minuta za goste iz Viga, ali se neće po lepom sećati ovog meča.

Crveni karton nemoćnog Serhija Gomeza u 87. minutu bio je nekako očekivan, jer je bio neobično grub, a posle sjajne akcije u nadoknadi vremena tačku na ovaj meč stavio je Manuel Trigueros. Zaslužio je 24-godišnji vezista Viljareala pogodak, bio je sjajan tokom celog meča pa je na najlepši način zaokružio četvrtu pobedu Žute podnornice u tekućem šampionatu.