""
""

Uragan Napoli za šest minuta oduvao nesrećni Milan (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.05.15. | 22:44

Rosoneri u prvom minutu nezasluženo ostali sa igračem manje, Napolitanci su ih dugo lomili i na kraju ih deklasirali

Crna sezona Milana se nastavlja. Napoli je dočekao Rosonere i ispratio ih sa tri komada u mreži uraganskom serijom u drugom poluvremenu za konačnih 3:0.

Počelo je katastrofalno za Inzagijeve pulene na San Paolu, pošto su već u prvom minutu ostali sa igračem manje. De Šiljo je zaradio crveni karton i skrievio penal. Čini se da je odluka arbitra da isključi Milanovog defanzivca bila više nego prestroga s obzirom da nije bio poslednji čovek odbrane i da je ipak u pitanju bio prvi minut meča.

Dijego Lopez je ipak odložio presudu pošto je odbranio penal nekadašnjem saigraču iz Reala, Gonzalu Iguainu. Ipak, sa igračem više od prvog minuta bilo je jasno da Napolitanci teško mogu da ostane bez tri boda. Milan je više od sat vremena odolevao, branio se i povijao pred atacima Napolija, ali u 70. minutu je konačno kapitulirao.

Bonera je očajnom inetrvencijom u svom stilu namestio loptu na nogu Hamšiku koji je topovskim udarcem iz prve konačno probio defanzivni bedem rivala. Samo četiri minuta kasnije, Napoli duplira prednost. Iguain se iskupio za promašeni penal pošto je lep prodor i asistenciju Mertensa pretvorio u 2:0. Ošamućeni Rosoneri nisu ni došli sebi, a već je Dijego Lopez morao i treći put da vadi loptu iz mreže. Gabijadini je bacio Milan u nokaut...

Napoli se opet približio trećem mestu, ali bi onaj kiks protiv Empolija mogao skupo da ga košta. Ligu Evrope su praktično obezbedili, a ostaje im da Ligu šampiona jure na dva fronta do kraja sezone. Čini se da bolje šanse za to imaju u Ligi Evrope nego u domaćem prvenstvu... Što se Rosonera  tiče, oni su kao razbijena banda koja jedva čeka kraj sezone i vreme velikih promena koje se očekuje u klubu.