"Žinjak"
"Žinjak"

Uspavanka 84 minuta, a onda je Bijelsin džoker raspalio meč: Tri gola u osam minuta i pobeda Marselja (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.01.15. | 22:59

Mario Lamina zatresao mrežu deset minuta pošto je ušao u igru

ŽinjakDelovalo je kao da je Marselju ponestalo snage, da energije koju je Marselo Ludak Bijelsa usadio u momke sa Velodroma ne može da se meri sa parama Pari Sen Žermena i elanom Lionovih klinaca, da će se Lavovi odvojiti na tabeli, ali je argentinski strateg onda izvukao pravog keca iz rukava i u finišu ostvario pobedu protiv Gengana 2:1 (0:0).

Mučili su se domaćini tokom celog meča, na Žerlanu su sa uživanjem pratili meč rivala, Bijelsa je shvatio da nešto mora da menja i pogodio je pravu kombinaciju – ubacio je Marija Leminu u igru u 74. minutu, a mladi igrač mu je deset minuta kasnije uzvratio golom posle gužve u kaznenom.

Samo pet minuta kasnije Andre Pjer Žinjak je glavom zatresao mrežu na asitenciju Dimitrija Pajea i dao domaćim navijačima razlog za slavlje i omogućio im da se opuste.

Mada prerano, pošto je Rod Fani zaradio crveni karton i napravio penal te je Klaudio Beuv smanjio prednost rivala u sudijskoj nadoknadi, ali na kraju je Veledrom ipak slavio nova tri boda.

Marselj nije pustio Lionovim klincima da se opuste na vrhu tabele i opet zaostaje samo jedan bod.