Van Ginkel je majstor sa dinamitom u nozi, a Kajt živa legenda Fajenorda (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 02.04.16. | 22:35

PSV ubedljivo slavio u Alkmaru (4:2) uz golčinu veziste Čelsija iz slobodnjaka

Slavlje igrača PSV-a

Oporavio se PSV od šokantnog poraza u velikom derbiju sa Ajaksom u prošlom kolu, a večeras je na gostovanju u Alkmaru otvorio novu seriju pobeda ubedljivim trijumfom od 4:2 koji mu je omogućio da na barem 24 sata preuzme čelnu poziciju u Erediviziji sa bodom više od Ajaksa.

Ekipa Filipa Kokua je vrlo lako stigla do prednosti već posle prvih 45 minuta kada su Urugvajac Gaston Pereiro i sjajni Mark van Ginkel pogodili za rutinskih 2:0. Posebno impresivno izgleda serija Južnoamerikanca koji je ove sezone postigao 10 golova iz 15 šuteva u okvir gola u Erediviziji, što deluje nestvarno.

Filipsovci su i u drugom delu nastavili da dominiraju, Narsing je u 60. povećao na 3:0, a tačku na sjajnu partiju gostiju u 64. minutu stavio je fantastični Van Ginkel golčinom iz slobodnog udarca. Momak koji je poslednjeg dana prelaznog roka stigao na pozajmicu iz Čelsija pokazao se kao idealna investicija, a od kako je došao najbolji je strelac PSV-a u Erediviziji.

Što se tiče AZ Alkmara, za koji večeras nije nastupao naš Rajko Brežančić (sedeo na klupi), utisak je da se isuviše lako predao. Istina uspeli su domaćini da ublaže poraz preko Lindena i Tankovića u finišu meča, ali se realno više očekivalo večeras od izabranika Jona van den Broma.

Kiks AZ-a lepo je večeras legao Fajenordu koji je na prepunom De Kajpu savladao Ekscelzior sa 3:0 i odlepio se na pet bodova prednosti rivalu iz Alkmara u trci za treće mesto koje donosi direktan plasman u Ligu Evrope.

Blistao je kapiten Dirk Kajt, koji je sa dva gola stigao do brojke 89 u karijeri u crveno-belom dresu u Erediviziji, što ga je učinilo i trećim najboljim strelcem u istoriji slavnog kluba iz Roterdama. Čovek je živa legenda.