""
""

Večiti derbi – bez emocija

Vreme čitanja: 2min | sub. 02.11.13. | 08:50

Sam naslov ove ANALIZZE je donekle besmislen, ali ako želite da profitirate na srpskoj „utakmici svih utakmica“, morate tako da razmišljate

Za naš najveći fudbalski spektakl pravila gotovo i da ne postoje, pre svega zbog snažnog emotivnog naboja. Taj naboj je ono što gotovo svaku vrstu procene, predikcije čini donekle izlišnom. Ali samo donekle.

I upravo u toj sferi između statistike i emocije moramo da tražimo i prolaze na našim tiketima, zapravo na ovom paru. Prvo bi trebalo znati da domaćin ovog derbija igra efikasne mečeve.  Dakle – Zvezda kod kuće u domaćem šampionatu postiže prosečno 3,5 golova, a prima jedan. S druge strane, crno-beli na gostovanjima ove sezone daju 1,5 pogodaka, a primaju tek 0,75.

Kada smo već kod golova, trebalo bi znati da u ovoj sezoni Partizan nije dao gol u prvih 15 minuta utakmica, dok ih je Zvezda dala 15 odsto, to jest tri. Domaćin ovog meča najviše golova ove sezone postiže u periodu između 15. i 30. minuta kada je sedam puta matiran protivnički golman. S druge strane, komšije s Topčiderskog brda su očigledno fizički odlično pripremljene pošto su najviše pogodaka dale u poslednjih 15 minuta mečeva, čak osam od ukupno 21 postignutog.

Na 17 od poslednjih 20 mečeva koje je Crvena zvezda odigrala na beogradskoj Marakani u okviru Superlige Srbije došlo je 3+.

Crveno-beli su slavili na 10 od poslednjih 12 utakmica na svom stadionu koje su odigrane u nacionalnom prvenstvu. Inače, klub iz Ljutice Bogdana je u Superligi postigao najmanje po dva gola na poslednja četiri susreta na svom stadionu.

Partizan je doživeo samo jedan poraz u domaćem šampionatu na poslednjih 12 mečeva.

-----------------------------------------------

GG

Na poslednjih 10 večitih derbija u svim takmičenjima došao  je samo jedanput

0-1

Znak koji je došao čak pet puta na poslednjih 10 večitih derbija u svim takmičenjima

0-2

Crvena zvezda i Partizan su od poslednjih 10 međusobnih mečeva u svim takmičenjiam odigrali čak devet puta

3+

X

Poslednji put na večitom derbiju viđen je 28. 2. 2009. kada je u Superligi u Humskoj odigrano 1:1