Verder još posrće: Augzburg i Kačar marširali kroz Bremen (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.09.16. | 17:24

Zeleni nastavili sa očajnim rezultatima na domaćem terenu - 1:2 (1:0)

Očajan: Viktor Skripnik

Neće ni ova godina biti u znaku Verdera, sva je prilika, jer su Zeleni nastavili sa neuspesima i u drugom kolu Bundeslige, na premijeri kod kuće. Posle demoliranja u Minhenu od čak 6:0 pre dve nedelje, ništa nisu naučili fudbaleri Viktora Skripnika, koji su dopustili Augzburgu da se vrati kući sa celim plenom i to posle preokreta - 1:2 (1:0).

A nisu loše igrali domaćini, posebno u prvom poluvremenu, kada su stigli do prednosti u najboljem trenutku, u nadoknadi vremena. Martin Hintereger je skirvio najstrožu kaznu, a Aron Johanson je realizovao jedanaesterac za vođstvo Verdera. Razočarani su bili gosti, posebno jer su solidno igrali u prvih 45 minuta, kada su pretili preko Islanđanina Finbogasona.

Nastavak je doneo mnogo bolju igru Augzburga, izmene trenera Dirka Šustera urodile su plodom, a već u 52. minutu posle kornera sa leve strane štoper Gulevuv je kaznio neoprezne domaćine i poravnao na 1:1. Bio je to nagoveštaj još bolje igre Bavaraca, a posle dvadesetak minuta rovovske borbe, usledila je nova kazna za Verder.

Grčki bek Stafilidis sjajno je izveo slobodan udarac sa nekih 18 metara, maestralno matirao golamana Veldvalda i doneo veliki trijumf Augzburgu, prvi u sezoni. Ništa Verder nije mogao, do kraja se grčio i trudio, ali nije stvorio nijednu opasniju šansu. Kod gostiju u finišu je zaigrao i naš Gojko Kačar koji je zamenio korejca Kua pa će moći da se pohvali da je imao idealan debi u dresu novog kluba.