"Zarateov šut iz slobodnjaka"

Vest Hem zna samo protiv najvećih: Kapitenov autogol poništio Zarateovu majstoriju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 29.11.15. | 16:58

Vest Brombvič Albion odneo bod sa Aptona

Zarateov šut iz slobodnjakaArsenal, Liverpul, Mančester Siti i Čelsi. Svi oni padali su pred vojskom Slavena Bilića. Ali kada je preko puta tim koji baš i ne mora da pobedi po svaku cenu Vest Hem ne izgleda ni izbliza toliko dobro. Videli smo to protiv Votforda, Noriča, Bornmuta, Sanderlenda, a danas u 14. kolu i protiv Vest Bromvič Albiona, koji je uspeo da odnese bod sa Apton Parka - 1:1.

Razočaravajuć rezultat za Čekićare, koji je imao vođstvo i priliku da se ponovo probije u vodeće timove Premije lige, da budemo precizni - do šestog mesta odmah iza Totenhema. Imao je priliku, jer  Mauro Zarate u 17. minutu utakmice kao da je rukom na papiru nacrtao putanju lopte posle njegovog šuta iz slobodnog udarca. Majstorski gol 28-godišnjeg Argentinca za inicijalno vođstvo.

Međutim, za razliku od nekih ranijih Vest Hemovima susreta, ovaj puta nije bilo tog žara u igri. Barem ne u drugom poluvremenu. U prvom su Bilićevi momci držali konce igre u svojim rukama. U drugom se sve raspalo. Gosti su, doduše, u ranoj fazi dobili vetar u leđa. Rezervista Riki Lambert je pokušao, a lopta je u ruku pogodila neopreznog kapitena domaćeg tima Vinstona Rida. Penala nije bilo iz prostog razloga što je lopta promenila smer i prevarila Vest Hemovog golmana Adrijana.

Vest Brom polako, ali sigurno beži iz opasne zone. Vest Hemu, čini se, ipak nije mesto u samom vrhu...