""

Viljareal je hit! Pato i italijanski pogon razbili Osasunu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 25.09.16. | 20:20

Žuta podmornica i dalje bez poraza, uz rame trilingu favorita za titulu

Ako se od Real i Atletika i očekivalo da posle šest kola u Primeri nemaju poraz, od Viljareala svakako nije. Žuta podmornica je hit španskog prvenstva na poiečtku ove sezone! Dobre igre i remiji protiv favorita poput kao što su Real Madrid i Sevilja očigledno nisu slučajnost. Viljareal je ubedljiv i kada se to očekuje od njega.

Večeras je na Madrigalu strdala i Osasuna. Za samo 40 minuta, Žuta podmornica je izrešetala mrežu gostiju iz Paplone, rešila pianje pobednika i pobedila 3:1. Sa ovim trijumfom, Viljareal je stao uz rame trilingu favorita za titulu. Ima dva boda manje od lidera Reala, boda manje od Barselone i isti učinak kao Atletiko. Iako je ovaj klub i prethodne sezone zauzeo četvrto mesto na kraju sezone, nije se očekivao ovako dobar start. Čak su igrom i iznad ostavrenih rezultata.

Prvenac u Primeri je otpisao nekadašnji vunderkind svetskog fudbala Alešandre Pato. Brazilac je postigao lep gol glavom posle prodora i centaršuta Kastiljeha. Gol u petom minutu je rasteretio domaći tim koji je mogao u nastavku da zaigra opuštenije u napadu. Novi gol je usledio dvadesetak minuta kasnije. Italijan Roberto Sorijano je iznudio penal, a njegov prezimenjak iz Španije, Bruno pogodio sa bele tačke. U 39. minutu je već bilo 3:0. Nova sjajna asistencija Samua Kastiljeha i šmekerska završnica ubitačnog italijanskog golgetera Sansonea.

Sve je bilo gotovo...

Osasuna je uspela da golom iz penala preko Toresa u nadoknadi prvog poluvremena postigne počasni gol, ali za neki ozbiljniji podvig nije imala kvaliteta.