"Rajo na kolenima, Viljareal slavi"

Viljareal konačno pobedio: Magični Bakambu poništio lepoticu Hozabeda (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.12.15. | 17:45

Žuta podmornica dobila Rajo Valjekano (2:1) i okončala očajnu novembarsku seriju neuspeha

Rajo na kolenima, Viljareal slavi

Loša novembarska forma Viljareala je prošlost. Decembar je vreme zimskih radosti, pa je Žuta podmornica u tom duhu konačno stigla do trijumfa u Primeri, posle tri meča bez uspeha. Rajo Valjekano nije uspeo da odoli na Madrigalu, gde je domaćin slavio nakon preokreta u drugom poluvremenu - 2:1 (0:1).

Žestoki napadi domaćina nisu uplašili goste. Promašaje Bakambua, Soldada i Denisa Suareza sjajno je kaznio Hozabed Sančez, koji je u 41. minutu pravom bombetinom sa ivice šesnaesterca ubio pauka na golu Viljareala i doveo goste u vođstvo. Bio je to strašan gol, koji je šokirao domaćina, a ko zna kako bi se ovaj meč završio da je Embarba pogodio nakon pokušaja glavom u 51. minutu.

Inicijativa domaćina jačala je kako se približavao finiš meča. Rajo je gubio dah, Viljareal zagospodario sredinom terena, a u 75. minutu nakon maestralne asistencije Soldada, tamnoputi Sedrik Bakambu je rutinski poravnao na 1:1.

Viljareal nije stao na tom golu, nastavio je da napada, a u 85. minutu na asistenciju Denisa Suareza, opet je zablistalo letošnje pojačanje iz Burse koje je drugim golom donelo trijumf Žutoj podmornici.

Sjajni napadač iz DR Kongo stigao je tako do cifre od šest golova u Primeri, a treba istaći i sjajnu partiju i Roberta Soldada, koji je prilikom izjednačujućeg gola upisao petu asistenciju u sezoni.