""
""

Viola ima napad za TOP pet u Evropi i golmana kome daju golove „kroz uši“ (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 30.11.15. | 21:00

Flokari glavom zaustavio Fjorentinu u Ređo Emiliji - 1:1

Izgleda da Fjorentina, ipak, nije tim za velika dela. U uvodu sezone igrala je možda i najlepši fudbal u Italiji, umela da ispraši Milan i Inter, ali kad je trebalo opet da se probije u vrh naišla je na branu. U pretposlednjem meču 14. runde samo bod na gostovanju opasnom Sasuolu teško da će zadovoljiti navijače tima iz Firence, iako se činilo da su njihovi miljenici na putu ka trećoj veznoj pobedu u gostima, četvrtoj u minulih pet utakmica van svog Artemio Frankiju.

Na kraju tek 1:1 sa timom koji ove sezone oduševljava ljubitelje fudbala na Apeninima. A posle samo pet minuta činilo se da ekipa iz Firence dobro gura, jer je posle ne baš spretne reakcije Đuzepea Rosija lopta pala pred nogu Borha Valere, a ovaj sa pet metara lako pogodio cilj. I tim pogotkom ostavio Violu u probranom društvu, osim nje samo još Barselona, Pari Sen Žermen, Borusija Dortmund i Lester postigli po gol na svakom prvenstvenom meču ove sezone od klubova iz pet najjačioh evropskih liga. Napadački, nema šta.

No, Fjorentina očigledno nije ekipa sposobna da sačuva prednost. Videlo se to još u četvrtak protiv Bazela, kad je ispustila vođstvo 2:0, a ovoga puta odbrana je opet „briljirala“. Tačnije, rumunski golman Tatarušanu, kome je posle snažnog udarca glavom Serđa Flokarija, lopta prošla između ruku. Da ne kažemo „kroz uši“.

Iskusni špic je čak imao i šansu da u 60. minutu preokrene rezultat, ostao je ipak tek na dva gola ove sezone, mada verujemo da su u Ređo Emiliji i ovim bodom zadovoljni, pošto su ostali na deobi šeste pozicije sa Milanom.