""

Vojvodina ispustila Olimpiju na Turniru prijateljstva

Vreme čitanja: 1min | sre. 25.05.16. | 18:45

Novosađani su danas dva puta vodili, ali nisu uspeli na kraju da odbrane pobedu

Fudbaleri novosadske Vojvodine i ljubljanske Olimpije remizirali su danas 2:2 u drugom kolu C grupe Turnira prijateljstva u Bjeljini.

Novosađani su danas dva puta vodili, ali nisu uspeli na kraju da odbrane pobedu. Bod koji je ostavio Olimpiju u igri za plasman u narednu fazu takmičenja doneo je Lan Gojak golom u 50. minutu.

Vojvodina je bolje počela ovu utakmicu i povela u 20. minutu preko kapitena Slobodana Tedića u 20. minutu. Izjednačio je Oliver Kregar u 33. minutu, ali je već u sledećem napadu ekipa Vojvodine došla do novog vođstva, a strelac je bio Andrej Jakovljević.

U finišu meča isključen je fudbaler Vojvodine Ivan Tadić.

Fudbaleri Vojvodine će u četvrtak u poslednjem kolu C grupe odmeriti snage sa zagrebačkim Dinamom, pobeda bi mu garantovala prolaz u polufinale i sudar sa Crvenom zvezdom, u slučaju remija zavisili bi i od ishoda meča Olimpije i najgoreg tima u grupi - Veleža.

FK Vojvodinaturnir prijateljstva bijeljinaTurnir prijateljstvaSrbijaSlovenijaOlimpijameđunarodni fudbalEvropa