""
""

Voluntari da kupi novog golmana dok još nije kasno! Ovaj ne valja ni za šta, a Dinamo gazi jako (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 15.08.16. | 22:05

Tim iz Bukurešta ima odličan početak sezone - 3:1

Ako se po jutru dan poznaje, onda je Dinamo iz Bukurešta ozbiljan kandidat za sam vrh rumunske Lige 1. Tim iz rumunske prestonice počeo je novu sezonu na visokoj nozi, pošto je u prva četiri kola ubeležio tri pobede, a poslednju je ostvario protiv Voluntarija – 3:1.

I to na kakav način. Lako, brzo i efikasno. Dinamo je protivnika izrešetao već za prvom kvartalu susreta, a samo u razmaku od dvanaest minuta pali su svi golovi u mreži gostiju. I svi golovi, može se slobodno konstatovati, idu na dušu golmana Mirčee Borneskua, koji je u sve tri situacije reagovao jako loše, gotovo početnički. To je bilo i više nego dovoljno za Dinamo da se obezbede nova tri boda bez previše utrošene energije, dok su igrači Voluntarija imali priliku za častan oproštaj uz gol u poslednjim trenucima meča.

Ipak, nisu dugo izdržali u odbrambenoj trećini. Prvi gol već je pao u 12. minutu, kada je Gnoer pronašao put do mreže. Na talasu šoka koji su gosti doživeli Dinamo je brzo smestio i drugi pogodak iza leđa golmana Borneskua preko Stelijana Filipa, a već u 26. minutu Valentin Lazar je raspršio sve nade Voluntarija da može da se podigne iz pepela.

Na kraju Danijel Ivanovići je postavio konačni rezultat, a ni taj gol gostiju nije došao kao preterana uteha, posle prilično slabog starta.