Voša sa penala do Lige Evrope, Borac blista pod Kosanovićem

Vreme čitanja: 2min | sub. 06.05.17. | 21:10

Novosađani savladali Lučance pogotkom u poslednjim minutima - 2:1 (1:0)

Heroj: Filip Malbašić

Derbi za Ligu Evrope, kako su ga mnogi označili pre ovog kola, pripao je Vojvodini koja je napravila važan korak u pokušaju da se dočepa trećeg mesta i igranja na međunarodnoj sceni sledeće sezone. Novosadska Stara dama savladala je Mladost iz Lučana u burnom finišu - 2:1 (1:0).

Pobednik duela na Karađorđu odlučen je u 90. minutu i to sa bele tačke. Najbolji pojedinac ovog susreta Filip Malbašić bio je siguran egzekutor i donosilac tri vredna boda za Lale u ovom kolu. Isti fudbaler doveo je Novosađane u prednost u završnici prvog dela, a iako se činilo da Lale idu ka pobedi posle isključenja jednog fudbalera gostiju u 81. minutu, Lučanci su šokirali domaćine u 89. preko Milosavljevića.

Ipak, sa igračem manje nisu izdržali u samoj završnici, skrivili su najstrožu kaznu, pa su tri boda ipak posle velike borbe ostala u Novom Sadu, samim tim i san o plasmanu u Evropu.

Važan trijumf domaćina videli smo večeras i u Čačku gde je Borac konačno napustio opasnu zonu. Izabranici Milorada Kosanovića nastavili su da ređaju pobede u plej-autu, a za trijumf nad Metalcem od 1:0 pobrinuo se probuđeni Stefan Mihajlović.

Detalj sa meča u Čačku

Napadač Zebri ušao je u igru u 70. umesto Punoševca, a u 85. na pas Miroljuba Kostića doneo je trijumf Čačanima. Borac je bio bolji tokom celog meča, a mogao je i ranije da reši pitanje pobednika da je Tijago Galvao iskoristio dobru priliku u kojoj se našao u 66. minutu.

SUPERLIGA SRBIJE, 34. KOLO

PLEJ-OF

Javor - Partizan 1:2 (0:0)
/Eliomar 62 - Đurđević 47, 55 pen/

Voždovac - Crvena zvezda 3:2 (2:0)
/Anđelković 14. autogol, Dražić 36, Srećković 88 - Luković 71. penal, Poletanović 90+3/

Vojvodina - Mladost Lučani 2:1 (1:0)