"Velika radost Edera"

Vošo, u Sampdoriji si probudila đavola! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 14.09.15. | 22:55

Ekipa Valtera Zenge nakon tri odigrana kola ima sedam bodova, samo dva manje od vodećeg Intera, a večeras je ceh platila Bolonja - 2:0

Velika radost Edera

Kada se sve sagleda u ovom trenutku, može se reći da je novosadska Vojvodina pre nešto više od mesec dana učinila veliku uslugu Sampdoriji što ju je na onako spektakularan način nokautirala u Torinu. To trežnjenje i ekspresna eliminacija iz Evrope imali su nemerljiv psihološki značaj za ekipu Valtera Zenge, koja od tada igra kao preporođena. Sampdorija nakon tri odigrana kola italijanske Serije A ima sedam osvojenih bodova, a večeras je na Luiđi Ferarisu savladana i Bolonja golovima Edera i Sorijana - 2:0 (0:0).

Domaćin je dominaciju na terenu krunisao tek u poslednjih 15 minuta. Prvo je Eder u 75. minutu iskoristio odlično dodavanje Murijela i postigao već peti gol u ovoj sezoni, a samo četiri minuta kasnije na glavnoj sceni se našao fantastični Roberto Sorijano, čiji je projektil sa oko 20 metara udaljenosti bio prosto neodbranjiv za Antonija Mirantea.

Boljonja je na ovoj utakmici bila u podređenom položaju, ali daleko od toga da nije uspela ništa da pokaže. U nekoliko navrata Vivijanovom golu ozbiljno su pretili Destro, Brijenca i Munije, ali nisu imali sreće da zakomplikuju planove domaćih u ovoj utakmici.

Sampdorija se ovom pobedom probila u sam vrh italijanskog prvenstva sa samo dva boda manje od stopostotnog Intera, dok Bolonja još uvek nema nijedan osvojeni bod, ali bi to mogla da učini već u sledećm kolu, kada na svom terenu dočekuje Frozinone.