"peta Stefana Okake"

Votford posle 29 godina - Okakina pirueta i bis na poziv tribine (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 10.12.16. | 15:18

Stršljenovi slavili sa 3:2

peta Stefana OkakeMart 1987. godine. Poslednji put kad su navijači Votforda slavili pobedu nad Evertonom. I danas nagrada u vidu carskog baleta Stefana Okake, dvostrukog strelca u pobedi od 3:2 u prvoj utakmici 15. kola Premijer lige.

Bila je to majstorska rola Votfordovog  prvaka, koji je u potpunosti zasenio izvedbu Romelua Lukakua čiji gol je gostima iz Liverpula doneo prednost od 1:0. Nije vredelo, Okaka je danas plesao po terenu, a vrhunac predstave bila je pirueta iz 36. minuta kada je Italijan pas Nordina Ambrabata u okretu petom sproveo u mrežu Martena Stekelenburga.

Umetnost fudbala. I dokaz da Ešli Vilijams više nije onaj pouzdani štoper koji je godinama predstavljao stub odbrane Svonsija. Previše lako mu je Okaka pobegao. Previše lako je i izgledao taj potez za gol. A uopšte nije lako.

Početkom drugom poluvremena potpuni sunovrat Karamela. Prvo Sebastijan Predl, da bi samo pet minuta kasnije Okaka izašao na bis i opet se poklonio Vikaridž Roudu. I džaba je Lukaku u samom finišu utakmice postigao i svoj deveti gol u prvenstvenoj sezoni. Publika se danas klanjala Stefanu Okaki.