""
""

Vratio se Ronaldo, Real počeo da se iživljava (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 10.09.16. | 17:48

Kristijano Ronaldo nije igrao dva meseca zbog povrede, ali još jednom je pokazao da majstor ostaje majstor. Jednostavno, radi se o fudbalskom čarobnjaku, a Real je danas na svom terenu demonstrirao silu i slavio sa 5:2 u meču trećeg kola Primere.

Upravo je Ronaldo načeo goste golom u šestom minutu i najavio berićetnu jesen za sebe i aktuelnog prvaka Evrope.

Realu je ovim trijumfom zadržao maksimalan učinak u španskom šampionatu.

Verovatno ipak nije ni očekivao da će tim iz Pamplone uspeti da pruži snažniji otpor kraljevskom klubu, pogotovo ne na stadionu Santjago Bernabeu.

Osim po pobedi, kapiten Reala Serhio Ramos ovu utakmicu pamtiće i po golu u 45. minutu, 28. koji je postigao glavom u karijeri u nacionalnom šampionatu. On je sada najefikasniji defanzivac kada su u pitanju golovi glavom u pet najboljih evropskih liga. Jedan pogodak manje glavom dao je štoper Čelsija Džon Teri.

I ostali odbrambeni fudbaleri Reala bili su raspoloženi za igru i golove danas. Tako je desni bek Danilo pet minuta pre kraja prvog poluvremena zatresao mrežu, a u 56. minutu pogodio je i drugi štoper Reala, Pepe.

Lep gol dao je i Luka Modrić, a šoraz gostiju donekle su ublažičli Oriol Riera i Garsija. Mogla je Osasuna i do trećeg gola na Bernabeu, ali je Kasilja odbranio penal nonšalantnom Rijeri u 72. minutu.

Gosti su utakmicu završili sa 10 igrača na terenu, jer je drugi žuti karton i isključenje u 79. minutu zaradio Bonin.

Fudbaleri Reala u sredu u Madridu dočekuju portugalski Sporting u prvom kolu Lige šampiona, a baš da ne bi rizikovao za taj meč trener Zinedin Zidan je u 66. minutu izveo Ronalda i uveo Karima Benzemu.