""

Vukovi grizu kao ludi, Augzburg poludeo, Medojevićev prvenac u senci Čičarita! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.11.15. | 17:35

Rival Partizana u Ligi Evrope do nogu potukao direktnog konkurenta u borbi za opstanak, Štutgart

Kako je danas prštalo u Nemačkoj! Volfzburg je obrisao patos sa ekipom Verdera iz Bremena, slavio na svom terenu sa 6:0 u utakmici 13. kola Bundeslige i nastavili borbu za drugo mesto, jer je Bajern, naravno, neprikosnoven.

Vukovi jesu bili favoriti, ali malo ko je očekivao da bi klub tradicije kao što je Verder mogao ovako da strada večeras.

Još jednom se potvrdilo da je Verder poslednjih godina redovna mušterija, ovo mu je bio šesti poraz zaredom u međusobnim duelima.

Kada jedan tim dobije sa 6:0, može da se kaže da su svi odigrali dobro, a možda se malo više od ostalih istakao Maks Kruze koji je postigao dva gola.

Malo “nežniji“ prema rivalu iz Bremena bili su Vieirinja, Džošua Đilavođi, Bas Dost, dok je Alehandro Galvez postigao autogol.

Bajer iz Leverkuzena prekinuo je niz od tri utakmice bez pobede i to trijumfom u Frankfurtu protiv Ajntrahta.

Ova utakmicu pamtiće i bivši kapiten mlade reprezentacije Srbije Slobodan Medojević po prvom golu u dresu Ajntrahta. To se desilo u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Ipak, junak dana i pobede gostiju je Havijer Čičarito Ernandez koji je smestio dve lopte u mrežu slabog domaćina, a trijumf Leverkuzena potvrdio je Hakan Čalhanoglu još jednim sjajnim udarcem van kaznenog prostora.

Aleksandar Ignjovski igrao je do 65. minuta za Ajntraht, dok je Mijat Gaćinović presedeo celu utakmicu na klupi ekipe iz Frankfurta.

Pobednik dana ipak je ekipa Augzburga, rivala Partizana u Ligi Evrope. Bavarski tim u gostima je sa 4:0 savladao Štutgart direktnog konkurenta u borbi za opstanak.

Ovo je, inače, Augzburgu bila tek druga pobeda u prvenstvu ove sezone, a pogotke su postigli Aleksander Esvajn, Kalsen-Braker i Dža Čeol Ko. Autogol je dao Timo Baumgartl.

Srpski internacionalac Filip Kostić igrao je do 87. minuta, kada ga je u timu Štutgarta zamenio Filip Hajze.