""

Zenit promašivao, Rostov se provukao (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 03.12.16. | 18:58

Nije bilo golova u derbiju u 17. kolu

Fudbaleri Zenita prošle sezone proveli su se kao bosi po trnju na gostovanju u Rostovu (0:3), večeras su makar uspeli da osvoje bod u derbiju 17. kola ruske Premijer lige, a utakmica na stadionu Olimp 2 završena je bez golova.

Klub iz Sankt Peterburga tako je propustio priliku da se makar na kratkok izjednači sa liderom Spartakom, dok je Rostov pobedom mogao da se domogne četvrtog mesta na tabeli.

Može se reći da je Zenit večeras bio bliži osvajanju tri boda, na osnovu onoga što su tokom 90 minuta pokazali na terenu, a statistika uspela da zabeleži.

Odličnu šansu u 11. minutu propustio je Dzjuba posle asistencije Maka, a u 59. minutu je i Kokorin oprobao šut iz slobodnog udarca. Samo dva minuta kasnije Mak je bio neprecizan, kao i Aksel Vitsel u 67. minutu.

Poslednje uzbuđenje na utakmici viđeno je u 74. minutu, opet pred golom Rostova, a glavom je gađao Brazilac Žulijanu. Rezultat se nije promenio.

Ovim remijem Rostov je prekinuo seriju od šest pobeda na svom terenu, dok je Zenit upisao prvi bod posle tri poraza zaredom na gostovanjima.